materac

Błogi sen to czynność, na której większość z nas spędza ponad połowę swojego życia. Przerażająca myśl prawda? Przespać pół swojego życia. Jest to jednak uzasadnione. Dobra regeneracja pozwala nam bardziej produktywnie spożytkować kolejny dzień co przekłada się na lepsze samopoczucie oraz większy wachlarz możliwości.

Dlatego, by dobrze się regenerować, trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki materac do spania kupić? Wybór łóżka i stelażu nie jest wcale drugorzędną sprawą ponieważ wszystko w sypialni musi ze sobą idealnie współgrać. Chyba zgodzimy się w kwestii że sypialnia powinna być azylem od codzienności, miejscem w którym możemy odizolować się od spraw życia codziennego, obowiązków, pracy i skupić się na samych przyjemnościach.

Jeśli mówimy o wyborze stelażu, ta kwestia jest bardzo indywidualna. Stelaż bowiem musi wkomponować się w przestrzeń, jaką chcemy w naszej sypialni zaaranżować. Zdajmy się tutaj na nasz indywidualny gust i pójdźmy w stronę kolorów czy materiałów które lubimy i które sprawiają że czujemy się dobrze.

Łóżko musi być przede wszystkim wytrzymałe, porządny materac potrafi ważyć swoje plus do tego para około 100 kilogramów lub więcej. Jest kilka rodzajów łóżek. Najbardziej popularne są te z podstawą szczebelkową. Małe deseczki podtrzymują w tym wariancie materac. Należy zwrócić uwagę na ich jakość i wytrzymałość przy wyborze. Nikt chyba nie chciałby obudzić się którejś nocy leżąc częściowo na podłodze, zgięty w pół.

Najważniejszy jest jednak materac i to na niego powinniśmy zwrócić największą uwagę podczas kompletowania naszego miejsca do regeneracji i relaksu. Materace są teraz przeróżne. Począwszy od klasycznych, sprężynowych poprzez gąbczaste, piankowe, a na wodnych kończąc. Najważniejsze jest by materac był odpowiedni dla naszego kręgosłupa ponieważ to on zawsze cały dzień trzyma nas w pionie. No prawie zawsze. Dlatego też gdy mamy na przykład skoliozę czy inne schorzenia należy to uwzględnić podczas wyboru materaca. Niektóre sklepy z meblami oferują pomoc ekspertów. Możemy też poszukać wskazówek on-line np. na salon snu www.new-hever.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here