Jaka maszyna do szycia jest najlepsza dla początkujących?

0
1183

Wybór maszyny do szycia jest dużo trudniejszym zadaniem, aniżeli jeszcze kilkanaście lat temu. Spore zróżnicowanie urządzeń sprawia, że osoba początkująca ma nie lada problem z zakupem odpowiedniego modelu. Dlatego właśnie przygotowaliśmy artykuł, w którym podpowiadamy, czym powinieneś się kierować, wybierając swoją pierwszą maszynę do szycia.

Jakie funkcje powinna mieć maszyna do szycia dla początkujących?

Wybierając maszynę do szycia, osoba początkująca musi wziąć pod uwagę zupełnie inne kryteria, aniżeli osoba z doświadczeniem. Zakup zaawansowanej maszyny do szycia może okazać się błędem, ponieważ nie będziesz w stanie wykorzystać wszystkich jej możliwości. Dużo lepszym wyborem będzie dobrej jakości maszyna mechaniczna lub elektroniczna, która została wyposażona w podstawowe funkcje.

Kupując pierwszą maszynę do szycia, zwróć uwagę, aby miała ona relatywnie małą ilość ściegów. Najważniejszy jest ścieg prosty oraz ściegi do obrzucania. Warto sprawdzić, czy maszyna ma także ścieg elastyczny, który jest dedykowany do szycia dzianin. Ważną cechą maszyny do szycia jest regulacja szerokości i gęstości ściegu. W podstawowych maszynach mamy do czynienia z regulacją skokową. Bardziej zaawansowane modele są wyposażone w płynną regulację. W przypadku szerokości i gęstości ściegu warto zainwestować w maszynę, która ma funkcję płynnej regulacji.

Wśród cech, na które powinieneś zwrócić uwagę, warto wymienić możliwość zmiany położenia igły. Idealnie jeśli maszyna będzie wyposażona w możliwość płynnej regulacji położenia igły względem otworu w stopce. Niezbędnym minimum jest podstawowa regulacja od centrum stopki do lewej. Nawet jeśli na początku nie będziesz korzystać z tej funkcji, to w niedalekiej przyszłości z pewnością okaże się ona pomocna.

Jakie funkcje maszyny wpływają na wygodę i ergonomię pracy?

Przeglądając maszyny do szycia, musisz także zwrócić uwagę na funkcje, które są bardzo przydatne w trakcie nauki oraz podczas dalszych etapów pogłębiania umiejętności szycia. Wśród nich warto wymienić nawlekacz igły, nożyk do obcinania nici, który jest umieszczony w obudowie maszyny, metalową płytkę ściegową z podziałką ułatwiającą równe szycie oraz regulację docisku stopki.

Jeśli chcesz zainwestować w dużo lepszy sprzęt, to możesz wybrać model, który będzie wyposażony w dodatkową regulację prędkości szycia oraz pozycjonowanie igły w płaszczyźnie pionowej. Pozycjonowanie sprawi, że niezależnie w jakim momencie zdejmiesz nogę z rozrusznika, maszyna „dobije” igłę w dół lub pozostawi ją nad powierzchnią płytki ściegowej. Przydatną funkcją może okazać się także przycisk nożyczek, dzięki któremu możliwe jest obcinanie nici tuż przy materiale. Dzięki temu materiał jest na bieżąco czyszczony z nici. Taką funkcję mają wyłącznie maszyny elektroniczne i komputerowe. Podobnie jest w przypadku automatycznej dziurki.

Wbrew pozorom wybór maszyny do szycia nie jest prostym zadaniem. Dlatego w pierwszej kolejności warto odwiedzić sklep z maszynami do szycia Szyj.pl. Znajdziesz tam duży wybór maszyn dla początkujących i profesjonalistów. W każdej chwili możesz także liczyć na pomoc specjalistów pracujących w sklepie szyj.pl. Pomogą Ci oni wybrać model maszyny idealnie dopasowany do Twojego poziomu zaawansowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here