Jak zrobić cień na tarasie

Lata co roku są coraz bardziej upalne. Temperatury są coraz wyższe, słońce praży, powietrze jest nagrzane jak w piekarniku. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadchodzące lato pobije kolejne rekordy pod względem ilości słonecznych dni. Kto będzie wtedy na urlopie, może się tylko cieszyć, ale co z tymi, którzy pozostaną w mieście?

Często jedynym miejscem odpoczynku od skwaru i słońca pozostaje balkon lub taras. Jeśli jednak jest zorientowany na południe lub zachód, może się okazać, że nie skorzystamy z niego, bo będzie po prostu za gorąco. Pytanie jak zrobić cień na tarasie? Na szczęście są ciekawe rozwiązania.

Można zainwestować w parasol słoneczny, pergolę albo markizę. Każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy i tylko od naszych preferencji zależy, na co się zdecydujemy.

Parasol słoneczny jest opcją najtańszą, trzeba jednak pamiętać, że silny wiatr może go zerwać, mocowany do barierki jest często niestabilny, a umieszczony w stojaku zabiera dodatkowe miejsce. Ciekawą alternatywą dla parasola jest pergola. Warto dokładnie przemyśleć w którym miejscu ma stać, ponieważ najczęściej nie da się jej przestawić. Niewątpliwą zaletą pergoli jest fakt, że można ją udekorować roślinami pnącymi, które będą oplatały konstrukcję. Będzie to na pewno dodawało uroku każdemu tarasowi. Najdroższą opcją jest montaż markizy zewnętrznej, mocowanej nad oknami. Chociaż jest to wybór, za który trzeba zapłacić najwięcej, warto zastanowić się, czy nie będzie to najwygodniejsza pozycja. Markiza zacienia największą powierzchnię tarasu, jej rozłożenie można regulować w zależności od kąta padania słońca, materiały z których robione są markizy często dodatkowo mają filtry UV. Na zimę wystarczy ją zwinąć.

Zastanów się, czy najlepszym wyborem dla ciebie będzie zwykły parasol, roślinna pergola czy markiza. Być może masz dodatkowe pytania dotyczące cen, sposobu montażu i konserwacji i dostępnych modeli. Na wszystkie z chęcią odpowiedzą fachowcy z firmy www.slonko.eu i doradzą najlepszą opcję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here