Jak wyposażyć salon manicure? Pamiętaj o drobnych akcesoriach

Wyposażenie salonu czy stoiska manicure wymaga zainwestowania w kilka sprzętów – konieczny jest zakup mebli, frezarki, zestawu lakierów, ale też drobnych urządzeń. Wśród nich są m.in. drewniane patyczki do odsuwania skórek, pilniki, waciki bezpyłowe czy też serwety podfoliowane oraz rękawiczki do manicure.

Inwestycja w salon manicure

Salony kosmetyczne oraz mobilne stylistki dojeżdżające do klientek muszą zadbać o odpowiednie wyposażenie. Lista zakupów w dużym stopniu zależy od charakteru prowadzonej działalności – profesjonalny salon zwykle ma oddzielne miejsce do wykonywania zabiegów manicure i pedicure.

Wymaga ono jednak pewnych nakładów finansowych – trzeba kupić przede wszystkim meble (wygodne biurko, fotel itp.), lampa UV, a także drobne akcesoria – jak na przykład rękawiczki do manicure, waciki, serwety podfoliowane itp. Warto wcześniej przygotować sobie spis potrzebnych produktów i określić budżet.

Drobne akcesoria

Poza standardowym wyposażeniem ważne są też drobne sprzęty i akcesoria – poniżej kilka produktów, o których nie można zapomnieć. Warto zaopatrzyć się w akcesoria najwyższej jakości, gdyż od nich często zależy efekt i powodzenie zabiegu.

Serwety podfoliowane. Bardzo przydatne, gdyż pozwolą w pełni zadbać o higienę w salonie kosmetycznym. Występują w różnych kolorach, więc można je dopasować idealnie do reszty wyposażenia. Higieniczne serwety są przyjemne w dotyku, nie zsuwają się, zapewniają komfort pracy.

Rękawiczki do manicure. Kolejne ważne akcesorium to rękawiczki wykorzystywane podczas wykonywania wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, m.in. manicure czy pedicure. Rękawiczki do manicure – np. nitrylowe – będą odpowiednim wyborem, gdyż są dobre nawet dla osób uczulonych na lateks.

Waciki bezpyłowe. Kolejne drobne, ale ważne akcesorium do stosowania podczas zabiegów manicure oraz pedicure. Nie pozostawiają pyłków i pozwalają na komfortową i wygodną pracę. Są przydatne m.in. podczas usuwania stylizacji hybrydowej.

Mydło antybakteryjne. Na dłoniach przenosimy najwięcej bakterii i zarazków, bo aż około 80 proc. Przed każdym zabiegiem trzeba starannie umyć ręce, używając mydła antybakteryjnego oraz jednorazowych ręczników do ich osuszenia.

Środki do dezynfekcji narzędzi. Środki do dezynfekcji narzędzi to konieczność – jak i sama dezynfekcja po skończeniu zabiegu.

Olejek i odżywka do paznokci. Warto też zainwestować w dobrą odżywkę oraz olejek, które zadbają o kondycję i wygląd paznokci. Skutecznie odżywią i nawilżą płytkę paznokcia, co ważne przy regularnie wykonywanej hybrydzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here