Jak wybrać krem na przebarwienia potrądzikowe i posłoneczne?

Nim zaczniemy używać dużych słów takich jak krem wyrównujący koloryt skóry, czy hiperpigmentacja, to trzeba zrozumieć, czym tak właściwie są ciemne plamki na twarzy. Dowiedz się, z czego biorą się przebarwienia na skórze i jak skutecznie z nimi walczyć.

Czym są przebarwienia:

Przebarwienia to obszary na twarzy, o zwiększonej pigmentacji, czyli potocznie ciemne lub odbarwione. Przebarwienia na twarzy mogą mieć wiele przyczyn: nadmierna ekspozycja na słońce, blizny potrądzikowe, czynniki hormonalne, czy reakcje alergiczne. Nawet doskonale nam znane piegi są rodzajem zaburzenia syntezy i rozprzestrzeniania melaniny! Pierwszym krokiem do walki z przebarwieniami będzie oczywiście walka z przyczynami ich powstawania. W tym celu polecamy wybrać się do dermatologa, który pomoże w walce z trądzikiem, czy alergiami i ze zdefiniowaniem problemów, z jakimi boryka się Twoja cera.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień

Tutaj wszystkim powinny się przypomnieć rady od mamy i od blogerek kosmetycznych: nie rozdrapuj, nie wyciskaj! To najbardziej sprawdzony sposób na zmniejszenie szkód, które potrafi na naszej twarzy wywołać trądzik. W profilaktyce przeciw przebarwieniom jednym z najbardziej istotnych czynników jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Pierwszym krokiem do walki z przebarwieniami będzie oczywiście walka z przyczynami ich powstawania. W tym celu polecamy wybrać się do dermatologa.

5 sposobów na przebarwienia na twarzy

Niestety powyższe metody pomogą zapobiegać, ale nie pomogą już w leczeniu. Tutaj wchodzą inne metody:

  1.  Rozjaśnienie przebarwień — podstawą walki z przebarwieniami jest rozjaśnienie cery. W tym celu należy stosować produkty skutecznie obniżające poziom tlenku azotu w organizmie, a także hamujące melanogenezę – tworzenie pigmentów w skórze. Takim czynnikiem jest Glukozyd ketonu malinowego i warto szukać go w składzie kremów na przebarwienia.
  2. Nawilżenie skóry — nasza skóra sama się regeneruję, ale musimy ją w tym wspierać. Takim wsparciem będzie stosowanie pielęgnacji bogatej w emolienty. Emolienty to substancje zapobiegające nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skóry o właściwościach zmiękczających i wygładzających skórę. Wśród nich jest np. olej migdałowy, oliwa z oliwek, wosk pszczeli.
  3. Ochrona przed UV promienie UV niszczą włókna kolagenowe, przez co przyspieszają starzenie się skóry, wzmagają takie problemy jak przebarwienia. Ochronę przed nimi mogą zapewnić filtry chemiczne, ale do cery z przebarwieniami polecamy bardziej naturalne filtry np. masło shea.
  4. Hipoalergiczna, łagodna pielęgnacja.
  5. Regularna pielęgnacja.

Jak wybrać krem na przebarwienia?

Jeśli szukasz dobrego, naturalnego kosmetyku, który łączy w sobie powyższe zalety, to polecamy krem na przebarwienia Malina od polskiej pracowni kosmetyków naturalnych Hola Care. Jest to lekki krem, który na zasadzie wybielania będzie kontrolował wydzielanie melaniny, dzięki czemu nie tylko pomoże w zwalczeniu przebarwień, ale też zapobiegnie powstawaniu nowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here