Dobry sen to zdrowy sen dla całego organizmu. Czasem jednak może przybrać nieoczekiwany przebieg, którego efektem są dodatkowe, tzw. senne zmarszczki. Jak ich unikać?

Skąd wiadomo, że to zmarszczki senne?

Jeśli obserwujesz na swoim policzku, czole, brodzie, dekolcie lub w pobliżu oczu pionowe linie lub po prostu patrząc w lustro widzisz, że jedna strona twarzy wygląda mniej korzystnie, to oznaka pojawienia się zmarszczek sennych. Widać je na pierwszy rzut oka – wyglądają nienaturalnie i mniej estetycznie od pozostałych. W dalszej części dnia wygładzą się, ale przyjdzie taki dzień, że nie do końca. Upływający czas ma niestety wpływ na wszystko, w tym również na wygląd i kondycję skóry po przespanej nocy.

Jak powstają zmarszczki senne?

Ten rodzaj zmarszczek pojawia się u osób, które śpią na boku lub brzuchu. Te pozycje powodują, że twarz jest mimowolnie wciskana w poduszkę, a to z kolei sprawia, że na skórze pojawiają się odgniecenia. Niestety mogą się one utrwalać, szczególnie wtedy, gdy w tych pozycjach śpimy przez większą część nocy. Nad tym „zjawiskiem” warto się zastanowić szczególnie wtedy, gdy widzimy, że efekty tak przespanej nocy utrzymują się coraz dłużej.

Jak zapobiegać zmarszczkom sennym?

Jest na to kilka sposobów. Pierwszy z nich to zmiana przyzwyczajeń związanych z pozycją zajmowaną podczas snu – najlepiej nauczyć się spać na plecach. Na rynku są również dostępne specjalne wyprofilowane poduszki anti-aging, zapewniające podczas snu optymalne ułożenie głowy i podparcie szyi oraz barków. Niestety taka poduszka to dość spory koszt – trzeba na nią wydać ok 800 zł. Podobnie cenowo przedstawia się wykorzystywany również w walce z „tradycyjnymi” zmarszczkami termolifting (zabieg z wykorzystaniem promieniowania podczerwonego IR, które rozgrzewa włókna kolagenowe, zwiększając elastyczność i napięcie twarzy) oraz resurfacing (peeling laserowy głęboki).

Na zmarszczki senne przyda się również dobry krem, wzmacniający barierę ochronną naskórka, redukujący pojawiające się zmarszczki, zwiększający produkcję kolagenu (zapewnia on prawidłowe napięcie skóry) oraz wzmacniający tkanki i włókna kolagenowe. Sprawdzonym produktem z tej linii jest np. krem na dzień i na noc Royal Ageless.

Jak widać, jest wiele sposobów na walkę ze zmarszczkami sennymi. Najważniejsze, aby w porę zareagować na zmiany, które pojawiają się na twarzy. Nie pozwól, aby sen pracował dodatkowo na Twoje zmarszczki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here