Jak sformatować telefon?

Czasem zdarza się, że zastanawiamy się nad tym, jak sformatować telefon. Przyczyn takiej decyzji może być kilka. Jeśli zmieniamy urządzenie na nowsze, a stary telefon chcemy sprzedać, dobrze jest wykasować z niego wszystkie dane. Podobnie sytuacja wygląda, kiedy nabywamy od kogoś używanego smartfona. Przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych jest też ostatecznym rozwiązaniem, w sytuacji kiedy nasz telefon znacznie spowolnił swoje działanie, zawiesza się, brakuje w nim miejsca na nasze dane.

Formatowanie telefonu sprawia, że zostają w nim przywrócone dane i ustawienia, które był w nim na samym początku, tuż po wyjęciu z pudełka. Wszelkie pobrane przez nas później aplikacje, pliki, aktualizacje systemu i programów oraz poczynione zmiany w ustawieniach, zrobione zdjęcia itd. zostają skasowane. Dlatego przed sformatowaniem telefonu warto zadbać o to, aby wszystkie potrzebne nam kontakty, zdjęcia, pliki z telefonu zostały wcześniej skopiowane na inne urządzenie, na przykład komputer.

Szukasz instrukcji jak sformatować telefon krok po kroku? Wytłumaczymy to na przykładzie smartfona z systemem Android. Na początek wejdź w menu telefonu i kliknij na ikonkę „ustawienia”. Następnie z listy wybierz opcję „kopia i kasowanie danych”. Na samym dole pojawi się napis „ustawienia fabryczne”. Kiedy na niego klikniesz, pojawi się komunikat z listą rzeczy, które zostaną usunięte z telefonu: dane konta Google, dane i ustawienia systemu oraz aplikacji, pobrane aplikacje, muzyka, zdjęcia, inne dane użytkownika, osobiste zapamiętane dane logowania do maila, map, sklepu z aplikacjami, Facebooka, Messengera itp. Jeśli zapoznaliśmy się z komunikatem i zgadzamy się na te warunki, klikamy na przycisk „resetuj telefon”. Proces przywracania ustawień fabrycznych w telefonie może chwilę potrwać. Po wszystkim telefon powinien zrestartować się, wyłączyć i uruchomić ponownie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nasz smartfon będzie przypominał nowy, wyjęty z pudełka i będzie działał znacznie szybciej.

http://zapasczasu.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFobia szkolna
Następny artykułJak sprzedawać na Allegro?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here