Wiele kobiet planujących ciążę nie wie jak się do niej odpowiednio przygotować. Tymczasem już przed zajściem w ciążę możemy zadbać o to, by przebiegała jak najbardziej bezproblemowo. Wyjątkowo istotne jest rozpoczęcie przyjmowania kwasu foliowego już w momencie, kiedy zaczniemy starać się o dziecko. Jest on niezbędny do prawidłowego rozwoju ciąży i odpowiednio przygotuje na nią nasz organizm.

Warto rozważyć zaszczepienie się na grypę. Gorączka po szczepieniach może nas od tego odstraszyć. Jednak lepiej uniknąć chorowania w ciąży. Lista leków, które można wtedy brać jest naprawdę krótka. Leczenie się domowymi sposobami niestety długo trwa, więc lepiej się przed tym zabezpieczyć. Kobieta ma dni płodne w określonym czasie w cyklu miesięcznego. Wiele pań zadaje sobie pytanie. Owulacja – czy można przewidzieć? Podczas owulacji można odczuwać lekkie bóle podbrzusza przypominające te miesiączkowe. Wydzielina z pochwy jest w tych dniach zwiększona. Zmienia się również panująca w niej temperatura.

Mając już jedno dziecko zastanawiamy się Czy druga ciąża jest łatwiejsza niż pierwsza. Niestety nie da się tego przewidzieć. Druga ciąża może okazać się dla nas dużo łatwiejsza i bardziej przyjemna. A może być wręcz odwrotnie. Możemy czuć się znacznie gorzej i odczuwać większe zmęczenie. Szczególnie, że musimy zajmować się młodszym dzieckiem i mamy dużo mniej czasu na odpoczynek. Każda ciąża jest inna i nie ma tu żadnej złotej zasady. Nie powinniśmy się jednak martwić na zapas. To coś co ciężko przewidzieć i nie mamy na to wpływu.

http://www.zyrardowianka.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDieta jesienna
Następny artykułCo niszczy nasze włosy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here