Jak napisać pismo procesowe

Tworzenie pisma do sądu nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Nie mniej jednak trzeba wiedzieć w jaki sposób je sporządzić, aby nie zostało odesłanie przez sąd.

Wszczęcie postępowania

Wniesienie odpowiedniego pisma do sądu jest konieczne, aby zostało wszczęte postępowanie. Osoba pozwana ma prawo oczywiście odnieść się do złożonego w sądzie wniosku, co więcej niekiedy jest to jego obowiązkiem. W zależności czego dotyczy sprawa, może być wymagane wniesienie pisma procesowego na specjalnym formularzu urzędowym.

Co musi zawierać pozew?

Każde pismo procesowe powinno zawierać pięć podstawowych elementów. Po pierwsze odpowiednie oznaczenie sądu, do którego kierowany jest wniosek. Po drugie imię i nazwisko lub nazwę strony biorącej udział w postępowaniu, imię i nazwisko przedstawicieli lub pełnomocników. Kolejne rzeczy to oznaczenie rodzaju pisma, osnowę wniosku oraz podpisy stron.

Pomoc radcy prawnego

Jeżeli nie mamy czasu lub nie potrafimy samodzielnie sporządzić odpowiedniego pisma sądowego, można zdecydować się na wsparcie radcy prawnego. Najlepiej sprawdzi się kancelaria radcowska, trzeba wybrać taką która specjalizuje się w danej dziedzinie prawa, tak aby mogła nam udzielić pomocy prawnej i doradzić najlepsze rozwiązania. Z Trójmiasta warto wziąć pod uwagę https://radcaprawny-trojmiasto.pl/ – to kancelaria radcy prawnego Pani Natalii Zielmachowicz, która specjalizuje się między innymi w sprawach rozwodowych oraz rozliczeniach podatkowych marynarzy i ich rodzin. Radca Natalia Zielmachowicz ma duże doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje, można sprawdzić opinie na temat jej działalności zawodowej w sieci. Opinie poprzednich klientów to zdecydowanie najlepsze źródło informacji.

Pamiętajmy, że radca prawny może być naszym reprezentantem w sądzie czy urzędzie, ale nie ma on odpowiednich uprawnień do tego, aby być naszym obrońcą. Oczywiście radca prawny to nie tylko doradca, jednak w poważniejszych sprawach trzeba będzie zatrudnić kancelarię prawną, która będzie naszym obrońcą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here