Jak motywować pracownika - 2 działające sposoby

W naszym życiu zawodowym spotykamy się z różnymi ludźmi. Z niektórymi udaje nam się porozumiewać w sposób naturalny, w stosunku do innych przychodzi nam to nieco trudniej. Jest to wynik różnic osobowości i sposobu postrzegania pracy. Szczególnie wiele mogą na ten temat powiedzieć przedsiębiorcy czy rekruterzy. Wybranie odpowiedniego pracownika do swojego zespołu nie jest łatwe, ale przy odrobinie doświadczenia i pozytywnego nastawienia staje się to możliwe.

Dostrzeganie starań i budowanie pozytywnych relacji

Bardzo ważne jest to, aby znać motywacje i charakter osób, z którymi pracujemy. W znacznym stopniu ułatwia to współpracę i pomaga efektywnie delegować zadania. Każdego do działania determinują inne okoliczności. Wszyscy jednak potrzebujemy czuć, że naszym działaniom przyświeca cel i będą one zauważone oraz docenione. Dobrze jest zapewniać pracowników, że doceniamy ich wysiłki, ale słowa nie wystarczą. Główną motywacją jest dla nas wszystkich najczęściej wynagrodzenie.

1. Premia uznaniowa to pierwszy czynnik, który bierzemy pod uwagę. Jeśli jednak nie przyznajemy jej każdego miesiąca, może wywoływać również negatywne emocje i niechęć. A przyznawana regularnie traci swoją wyjątkowość w oczach pracownika, sprawiając, że traktuje ją jako coś oczywistego, część wynagrodzenia.

2. Wartym zainteresowania sposobem są benefity w postaci bonów, kart podarunkowych, darmowych biletów czy innych kuponów zakupowych. Szerokie spektrum możliwości zapewnia narzędzie dla szefów, pod adresem https://nais.pl/

Benefity dla pracowników

Nais.pl to platforma, która pozwala na okazanie pracownikom swojego uznania. Taki podarunek to nie tylko materialna premia, ale przede wszystkim prezent, który jest również pewną niespodzianką, ponieważ pracownik ma możliwość wybierać spośród dziesiątek możliwości. W zależności od tego, czego potrzebuje może znaleźć coś dla siebie, czy innych. Dzięki temu właściciel firmy wie również, co cieszy się największą popularnością wśród jego personelu, dzięki czemu może lepiej poznać i zrozumieć ludzi, z którymi pracuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here