Jak krok po kroku ułożyć nastolatka

Życie rodziców nastolatka, szczególnie młodszego, który już nie jest małym dzieckiem, a jeszcze daleko mu do osiemnastki, nigdy nie jest usłane różami. Pomijając poważne problemy, na co dzień stykają się z drobnymi, ale męczącymi trudnościami wychowawczymi..
Jak zachęcić dziecko do nauki? Czy obniżony nastrój to tylko zmiany hormonalne czy poważniejsze zaburzenie? Czy jest jakiś sposób, by oderwać młodego człowiek od smartphona? Co zrobić, aby w końcu nie lekceważył domowych obowiązków?
Oczywiste, w wielu poważnych sytuacjach będzie potrzebne wsparcie pedagoga czy psychologa. Czasami jednak wystarczy mała korekta trybu życia rodziny, aby wywołać zmianę w zachowaniu nastolatka. Więcej czasu poświęconego na rozmowy na pewno zaprocentuje – pozwoli zaprzyjaźnić się z własnym synem i dowiedzieć się, jakie myśli kłębią się w jego głowie. Równie pomocne okażą się rodzinne wycieczki. Warto skupić się na tym, co dziecko interesuje. Gokardy? Park rozrywki? Strzałem w dziesiątkę będzie z pewnością wycieczka do centrum multisport i wspólna wspinaczka albo gra w suasha.
Jeśli mowa o sporcie – tego nigdy za wiele. Chłopiec, który jest zmęczony fizycznie, lepiej czuje się psychicznie. Ruch uaktywnia endorfiny i sensownie zajmuje czas, który dziecko pewnie przeznaczyłoby na bzdury. Najczęściej na gry komputerowe.
Dlatego też, zamiast uaktywniać dostęp do kolejnych serwisów online, lepiej zainwestować w prenumeratę czasopism naukowo-technicznych albo grę logiczną, jak monopol czy scrabble. Zachęcający będzie podręcznik traktujący o tym, jak ułożyć kostkę rubika krok po kroku i oczywiście rzeczona kostka w komplecie. Takie zajęcia wpływają korzystnie na koncentrację, stymulują rozwój logicznego myślenia i są na tyle atrakcyjne dla młodego człowieka, by choć na chwilę oderwać jego umysł od wirtualnego świata.
Nie są to rady, które możemy zastosować w ciągu godziny. Jednak zmiany wprowadzane w życie stopniowo, ale systematycznie z pewnością spowodują, że przez ten trudny okres przejdziecie razem jako szczęśliwa rodzina.

http://www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here