Jak i czym robić masaż w domu?

Wracasz z pracy i padasz z nóg. Ciało odmawia Ci posłuszeństwa, już nawet nie wiesz, który mięsień boli Cię najbardziej. Po takim dniu masaż może okazać się Twoim wybawieniem. Wcale nie musisz jechać do specjalisty i wydawać tego, co właśnie zarobiłaś. Bez problemu wykonasz go sama w dowolnym miejscu w domu. Choć, jeśli chcesz bardziej profesjonalnego masażu, lepiej poproś kogoś o pomoc.

Czego będziesz potrzebowała we własnym SPA?

Do sprawy wypada podejść profesjonalnie, prawda? Warto więc kupić niezbędne akcesoria, dzięki którym poczujesz się jak w najlepszym tajskim salonie. Roller do masażu, bańki i olejki – to must have w Twoim zestawie. Możesz do tego dobrać specjalną rękawicę i połączyć masaż z peelingiem. Jeśli potrzebujesz dodatkowego nawilżenia skóry (co przydaje się zwłaszcza po sezonie wakacyjnym), poszukaj balsamów lub maseł do ciała. Najlepiej nałóż je przed masażem lub po jego zakończeniu.

Poznaj lepiej swoje ciało

Każdy zabieg może Ci zaszkodzić, jeśli nieodpowiednio go wykonasz. Dlatego koniecznie poznaj swoje ciało jeszcze zanim zabierzesz się do pielęgnacji. Przypatrz się dokładnie miejscom, które chcesz masować. Jeśli zauważysz gdzieś pękające naczynka, lepiej zrezygnuj z ciepłych olejków – mogą tylko pogorszyć problem. Zresztą, każdy stan zapalny czy problem skórny to sygnał, że tej części nie należy podrażniać masażem.

Jaki rodzaj masażu będzie dla Ciebie najlepszy?

Na pewno słyszałaś o 3 najpopularniejszych rodzajach masażu – leczniczym, tradycyjnym i relaksacyjnym. Pamiętaj, że ten pierwszy powinnaś zostawić profesjonaliście. Pozostałe możesz zaś spokojnie wykonać sama lub przy pomocy zaufanej osoby. Czym się charakteryzują?

Masaż tradycyjny będzie idealny dla tych, którzy borykają się z bólem mięśni. Dodatkowo, poprawia krążenie i pomaga się rozluźnić. Odprężysz się jeszcze mocniej, jeśli masaż wykona Twój silny partner.

Intymna atmosfera, świece i muzyka – tego wymaga masaż relaksacyjny. Sprawdzi się po stresującym dniu w pracy. Rozładuje drobne napięcia i wyciszy umysł. Dla lepszego efektu, pod koniec użyj wałków do masażu, które nadadzą się też do codziennych ćwiczeń.

Czym najlepiej się masować?

  • Dłonie – masaż nimi zapewnia relaks i poprawia ukrwienie.
  • Roller do masażu – pomoże zlikwidować napięcie i rozluźnić mięśnie. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z masażem, lepiej do ćwiczeń wybierz miękki roller.
  • Bańki chińskie – są dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu. Ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu, a także poprawiają krążenie.
  • Rękawica – złuszcza martwy naskórek i poprawia mikrokrążenie. Nada się idealnie do walki z cellulitem.

Jak wykonywać masaż dłońmi?

Poprawnie wykonany masaż dłońmi składa się z 3 etapów:

  1. Głaskanie (rozluźnia ciało)
  2. Rozcieranie (uwalnia skórę od bólu)
  3. Ugniatanie (pobudza i koi)

Ważnym elementem każdego masażu jest odpowiedni poślizg dłoni na ciele. Zapewnią go tłuste produkty, np. oliwka lub olejek, które możesz lekko podgrzać dla zwiększenia komfortu. Pamiętaj też o właściwym ruchu dłoni – powinien zaczynać się na dole i stopniowo iść do góry.

Najlepsze pozycje do masażu

Sposób, w jaki się ułożyć istotnie wpływa na jakość i skuteczność całego masażu. Jeśli wykonuje Ci go druga osoba, najlepiej połóż się na plecach lub brzuchu. Możesz wsunąć pod biodra zwinięty koc, aby rozluźnić odcinek lędźwiowy. Jeśli zaś chcesz sama zrobić masaż, najlepiej usiądź na krześle lub stoliku – w ten sposób łatwo dotrzesz do karku.

Jak widzisz, masaż wcale nie musi być kosztowny. Wystarczy, że znasz odpowiednie techniki, a możesz spokojnie wykonać go samodzielnie po każdym ciężkim dniu. Jeżeli jednak potrzebujesz rollera – zapraszamy do sklepu sport-shop.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here