Jak czyścić meble tapicerowane domowymi sposobami?

Dom to nie muzeum, a lokal użytkowy. Jednak każda idealna pani domu, życzyłaby sobie, aby wszędzie panował porządek, wszystko lśniło a wszelkie sprzęty tapicerowane porażały czystością i ładnie pachniały. Jeśli mieszkamy sami, mamy szansę na to, że żaden niefortunny wypadek nam się nie przytrafi i nasza kanapa pozostanie bardzo długo w takim stanie, w jakim została zakupiona. A co jeśli mamy dzieci, psa, kota? Nie ma raczej takiej możliwości, aby tapicerka pozostała w nienagannym stanie. Na pewno znasz to z doświadczenia. Pies otrzepujący się po spacerze, wskakujący na kanapę, śliniący się uroczo. Dzieci z tłustymi rączkami, umazaną buzią od soku czy innych smakołyków. Po krótkim czasie kanapa wygląda jakby miała kilkanaście lat. Jest tak brudna, że wstyd zaprosić gości, a co dopiero zaproponować by sobie na niej usiedli.
Co zatem zrobić? Pora zabrać się do działania.
Jeśli chcesz przeprowadzić czyszczenie kanapy domowym sposobem zerknij na poniższe rady.
1. Przede wszystkim zawsze reaguj natychmiast. Tak, aby plama nie pozostawała długo na tkaninie. Im dłużej tam będzie, tym trudniej będzie ją sprać.
2. Weź czystą ściereczkę, namocz w ciepłej wodzie z detergentem do mycia naczyń i nie trzyj, a przykładaj w miejscu zalania. Powtarzaj tę czynność kilkukrotnie.
3. Wybierz do tego zabiegu chłonną, porowatą ściereczkę. Nie nadaje się do tego sztuczny materiał.
4. Jeśli czyścisz większy obszar, rób to samą pianą. Staraj się, aby materiał wchłonął jak najmniej wody. Aby uniknąć zacieków, rozprowadzaj pianę w miarę możliwości równomiernie.
5. Dobrym, skutecznym sposobem w zapieraniu starszych plam będzie użycie sody oczyszczonej, ponieważ ma właściwości pochłaniające. Możesz ją wykorzystać w postaci proszku, zrobić z niej roztwór lub pastę. Wysyp proszek bezpośrednio na tapicerkę, spryskaj wodą i pozostaw na kilka godzin. Następnie zbierz pozostałości odkurzaczem.
Te metody nie dają gwarancji, na to, że będziesz zadowolony z efektu. Jeśli okaże się, że tapicerka jest zbyt brudna, abyś sam uporał się z jej czyszczeniem, będziesz musiał zlecić pranie specjalistom z odpowiednim sprzętem mechanicznym.

http://www.ostw.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGdzie i czym handlować?
Następny artykułOwulacja po okresie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here