idealna kobieca sylwetka
fot. pexels.com

Kobieta ma różne kształty i nie istnieje coś takiego, jak idealna kobieca sylwetka. Możemy zachwycać się modelkami z katalogów jednakże musimy sobie zdawać sprawę z tego, że są one poddane retuszowi, a także doskonałej sesji fotograficznej, nad którą pracują specjaliści. Jak wygląda doskonałość kobiecej sylwetki?

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/jak-powinna-wygladac-idealna-kobieca-sylwetka/

Zależnie od epoki

Kobieca sylwetka przeżywa kult od zarania dziejów, a jej piękno jest bardzo zależne od tego, o jakiej epoce mówimy. Obecnie panuje kult sztuczności, w której kobieta nie prezentuje się naturalnie. Ma wąską talię, pełne biodra, mocno wypukłą pupę oraz obfity biust. Natura raczej nie obdarza takimi kształtami kobiet, ale za to ręka chirurga plastycznego już owszem.

Kobieca sylwetka w baroku była ceniona za obfite kształty, które oznaczały nie tylko lepszy status społeczny i przynależność do lepszej klasy społecznej, ale również epatowała pięknem, delikatnością oraz wspaniałymi kształtami, które były pożądane w tamtych czasach.

Kobieta wiktoriańskia z kolei ceniona była za blade lica, blond włosy, szczupłą, dystyngowaną sylwetkę, długą szyję oraz alabastrowy odcień skóry. Cenione były również loki oraz delikatne rysy twarzy.

Kobiecość obecnie

Nasze czasy są obecnie tak szalone, że dyktowane jest nam piękno kobiecego ciała wprost z social media, które prezentują sztuczne figury, nienaturalne makijaże, a na wszystko nałożone nienaturalne filtry, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością.

Obecnie robimy wręcz wszystko by oddalić się od naszych naturalnych kształtów – ćwiczymy, odżywiamy się zdrowo, nosimy obcisłe ubrania, a także doklejamy sobie rzęsy, maskujemy niedoskonałości. Nierzadko mężczyźni nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak wyglądamy w stanie naturalnym, gdyż im nawet na to nie pozwalamy.

W naszych czasach piękno kobiecej sylwetki nie ma nic wspólnego z naturalną jej odsłoną. Stanowi raczej pozory tego, co chcemy pokazać innym, a to przecież błąd. Każde kobiece ciało jest piękne, ponieważ jest kobiece i indywidualne.

Przeczytaj też: http://www.rebeliakultury.pl/jak-usunac-blizny-po-tradziku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here