Historia i bogactwo kulturowe Tunezji

Tunezja – wakacje w Afryce są marzeniem wielu ludzi. Oficjalnie znana jako Republika Tunezyjska, jest to kraj w Afryce Północnej, który ma wybrzeże Morza Śródziemnego w samym sercu śródziemnomorskiej Afryki. Tunezja leży bezpośrednio na południu Włoch i Malty . Libia graniczy z Tunezją na południowym wschodzie, podczas gdy Algieria leży na zachodzie. Język arabski jest oficjalnym językiem w Tunezji i jednym z języków handlu, drugi to język francuski- relikt dawnego statusu Tunezji jako francuskiego protektoratu do 1956 roku. Dialekt języka arabskiego używany w Tunezji nazywa się Tunsi, podobnie jak w sąsiedniej Algierii i Maroku (arabski północnoafrykański), co jest prawie niezrozumiałe dla osób mówiących dialektem z Zatoki Perskiej.
Ostatnie dziesięciolecia wyraźnie widziały rządowe zaniedbanie kraju. W konsekwencji gospodarka jest w depresji, infrastruktura wykazuje oznaki rozkładu, a turystyka masowa w dużej mierze opuściła kraj. To niefortunne, ponieważ Tunezja ma wiele do zaoferowania. Istnieją jednak oznaki odnowy, zwłaszcza w Tunisie.
Tunezja ma bogatą historię kulturową od czasów starożytnych. Imperium Kartagińskie, arcywróg wroga Rzymu, znajdowało się w Tunezji. Jego stolica, Kartagina, jest obecnie przedmieściami Tunisu. Założona przez fenickich osadników z Tyru i Sydonu (dzisiejszy Liban), Kartagina była starożytną potęgą śródziemnomorską. Trzy wojny między Rzymem a Kartaginą (znane jako wojny punickie) toczyły się w pierwszych kilku wiekach przed narodzeniem Chrystusa.
Między zniszczeniem starożytnej Kartaginy a podbojami arabskimi z VII wieku wiele kultur sprawiło, że Tunezja stała się ich domem. Kartagina przeżywała nowy okres dobrobytu w czasach Imperium Rzymskiego aż do upadku w V wieku. Rzymska władza została na krótko zastąpiona przez Wandali, którzy uczynili Kartaginę stolicą swojego królestwa. Kartagina została chwilowo wchłonięta przez Cesarstwo Bizantyjskie, aż do powstania islamu w VII wieku.
Choć historia odcisnęła swoje piętno to dziś Tunezja może pochwalić się niesamowita kulturą, która przyciąga turystów. Istnieje kilka sposobów, aby cieszyć się wakacjami w Tunezji, w tym spędzaniem wakacji na przepięknych śródziemnomorskich plażach lub planowaniem trasy w Tunezji. Liczne firmy obsługujące loty czarterowe mogą zorganizować lot i hotel, wiele z nich rezygnuje z wizy. Istnieją również agencje, które prowadzą wycieczki dla grup i osób podróżujących prywatnie.
Można także łatwo podróżować samodzielnie w Tunezji za pomocą transportu publicznego. Louages ​​są tanie, szybkie i bezpieczne dla samotnych kobiet. Południe Tunezji różni się bardzo od północy. Renomowany przewodnik jest wskazany na południu Tunezji, a odwiedzającym zaleca się unikanie regionów graniczących z Algierią i Libią, w których odnotowano porwania. Turystyka jest dość dobrze rozwinięta w Tunezji, chociaż nie na równi z innymi krajami, takimi jak Egipt i Maroko. Oceny hoteli nie są zgodne z europejskimi i amerykańskimi standardami – 4-gwiazdkowy hotel to odpowiednik 5 gwiazdek. Hotele w Tunezji mogą być bardzo tanie i mają wysoki standard w stosunku do innych europejskich destynacji.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here