Henna do brwi

Odpowiednie podkreślenie brwi jest obecnie bardzo popularne, ale też często wskazane u kobiet, które zmieniły kolor włosów. Mamy do wyboru kilka metod, które pozwolą nam wyczarować piękny, regularny kształt oraz głęboki kolor, pasujący odcieniem do włosów. Pierwszym są wszelkiego rodzaju kredki, cienie i pomady do brwi. Ich koszt jest niewielki i zaczyna się już od kilku złotych, jednak równie nietrwały jest efekt, a codzienne malowanie brwi może być męczące i zabierać zbyt dużo czasu. Doskonałą alternatywą jest zabieg henny brwi, który przeprowadzany jest w niemal każdym gabinecie kosmetycznym. Kosztuje około 25 złotych i trwa przez około 30 minut, a efekt pięknie podkreślonych brwi utrzymuje się przez około 3 tygodnie.

Czym jest henna?

Henna to sproszkowane liście i łodygi lawsonii. Występuje w trzech kolorach – grafit, czerń i brąz, które można dowolnie mieszać, uzyskując odpowiednie odcienie. Dostępne są różne rodzaje henny, wyróżniamy hennę proszkową, żelową oraz hennę w kremie. Warto wiedzieć, że nie każdy może wykonywać hennę, a głównymi przeciwwskazaniami są alergie, uczulenia, zaczerwienienia, opuchnięcia, uszkodzenia powiek, oka, choroby zakaźne czy świeżo wydepilowane brwi.

Henna brwi krok po kroku

Ciekawostką jest, że hennę brwi możesz wykonać również w domy, a produkt po całkiem niedużej cenie zakupisz w niemal każdej drogerii. Jednak, aby wykonać ją prawidłowo, należy znać kilka ważnych zasad. Zarówno w salonie fryzjerskim, jak i w zaciszu własnej łazienki ten schemat powinien wyglądać tak samo. Pierwszym krokiem jest nałożenie wazeliny wokół brwi, co pomoże nam uniknąć przebarwień skóry. Następnie należy przygotować miksturę według instrukcji dołączonej do opakowania. Bardzo ważne jest wykonanie testu uczuleniowego. Wystarczy niewielką ilość substancji nanieść w niewidoczne miejsce i odczekać kwadrans. Jeśli żadna niepożądana reakcja nie wystąpiła, możemy nałożyć preparat na brwi. Istotne, by zrobić to w taki sposób, by nakreślić kształt brwi, jakie chcemy pozostawić. Po odpowiednim czasie zmywamy preparat wodą z mydłem i dopiero teraz przystępujemy do regulacji.

http://www.twardyszparag.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here