Każdy kto rozpoczyna działalność gospodarczą marzy o sukcesie swojej firmy. Zanim jednak to nastąpi, potrzeba mnóstwo czasu i zaangażowania, aby ją do tego zbliżyć. Ważnym jest, aby wybrać odpowiednią dziedzinę, np. stworzyć biznes uwzględniając swoje pasje. Posiadając zdolności manualne, należy rozważyć taką działalność, w której wykorzysta się swoje umiejętności, może to być tworzenie niepowtarzalnych kartek okolicznościowych, nietuzinkowych posłań dla czteronożnych pupili czy projektowanie wyszukanych strojów karnawałowych. Po podjęciu takiej decyzji, pora poddać analizie swoje oczekiwania: dla kogo przeznaczony będzie produkt, ile ma wynosić zysk w skali miesiąca, a ile w skali roku, skuteczny marketing, wyznaczyć cele i konsekwentnie trzymać się założonego planu, w jakim czasie ma nastąpić rozwój firmy oraz nastawić się na ciągły rozwój.
Często nowych przedsiębiorców prześladuje lęk w obawie przed porażką, dzięki czemu marnują ogromne ilości energii, które mogą wykorzystać w pracy. Własna firma to wyzwanie i nie zawsze podjęte decyzje będą słuszne czy trafione, ale takie jest prawo biznesu. Żeby czegoś doświadczyć, nauczyć czegoś nowego czy zrozumieć swój błąd, trzeba tego dotknąć. W końcu człowiek uczy się na błędach, a zdobyte doświadczenie czyni go lepszym i bardziej roztropnym. Najważniejszym jest, aby nie wątpić i nie poddawać się przy pierwszej, niewielkiej porażce. Lepiej ją zamienić na siłę napędową do dalszego działania.
Kolejnym błędem jest oczekiwanie przysłowiowych kokosów w ciągu krótkiego czasu, a jeśli ich nie widać, pojawia się frustracja i niechęć. Nic bardziej mylnego. Na pierwsze efekty czasem trzeba czekać kilka miesięcy, ale jeśli maszyna ruszy, nie będzie można jej zatrzymać przy odpowiedniej pielęgnacji.

http://www.advans.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here