Golenie nóg

O regularnym goleniu nóg przypominamy sobie zwykle wtedy, gdy nadchodzi lato i będziemy je częściej pokazywać. Ich skóra wtedy jest narażona na podrażnienia i wrastające włoski. Wtedy nasze nogi na pewno nie wyglądają tak, jakbyśmy chciały.

W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie podrażnieniom. Ale jak? Należy zmienić metodę depilacji. Nie każda skóra lubi agresywne usuwanie owłosienia za pomocą wosku, lub depilację laserową. Jak golić nogi maszynką, żeby uniknąć podrażnienia?

Jak golić nogi maszynką bez podrażnień?

Jeżeli naszą ulubioną metodą depilacji jest klasyczna maszynka, powinnyśmy wiedzieć o kilku kwestiach, które sprawią, że unikniemy podrażnień po goleniu.

Po pierwsze bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry do depilacji. Usuwanie niechcianych włosów za pomocą maszynki, powinno się odbywać podczas kąpieli, ponieważ wtedy pozbywamy się martwego naskórka, dodatkowo ciepła woda rozmiękcza skórę i włoski, w wyniku czego nie stawiają one oporu w trakcie golenia.

Przeczytaj też: http://www.lekarzzakaznik.pl/stan-przedcukrzycowy-jak-sie-objawia/

Podstawą jest ostra maszynka, gdy będziemy golić nogi tępym narzędziem doprowadzimy do niemiłych konsekwencji, czyli nasze nogi nie będą prezentować się atrakcyjnie. Jeśli korzystamy z maszynek, z wymiennymi ostrzami należy zmieniać je, gdy tylko poczujemy taką potrzebę.

Higiena również jest kluczowa, po każdej depilacji maszynkę należy dokładnie opłukać, wysuszyć i umieścić w suchym miejscu. Gdy zostawimy ją na przykład pod prysznicem, a jak wiemy jest tam wilgotno mogą na maszynce namnożyć się bakterie, które mogą doprowadzić do zakażenia. Po depilacji dobrym rozwiązaniem jest zdezynfekowanie maszynki oraz skóry po goleniu.

Maszynki z kilkoma ostrzami są najlepszym wyborem. Taki rodzaj maszynki posłuży nam dłuższy okres czasu, oczywiście jeżeli będziemy o nią odpowiednio dbać, a do tego będzie sunąć po skórze gładko i usuwać włoski, bez podrażnienia. Jest bezpieczniejszym wyborem.

Należy unikać golenia na sucho, ponieważ­­ ­­­w efekcie nasze nogi mogą wyglądać gorzej niż przed zabiegiem. Do depilacji zawsze należy używać pianki do golenia lub żelu, dzięki temu praca maszynką jest przyjemniejsza, a skóra po zabiegu nawilżona.

Źródło: https://shoe-mania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here