Sanok to miasto wyjątkowe, które może oczarować turystów i swymi zabytkami, i wspaniałą okolicą. Wycieczki w rejonie Sanoka dostarczą niezapomnianych wrażeń tym, którzy chcą podziwiać zabytkowe cerkwie. To właśnie te budowle stały się jedną z najważniejszych atrakcji doliny Osławy i Sanu, to one są symbolem Beskidu Niskiego i Bieszczad. Na jakie obiekty warto zwrócić szczególną uwagę?

Zwiedzanie zabytkowych cerkwi ułatwiają turystom wyznaczone tu kilka lat temu trasy turystyczne. Jedną z nich jest Szlak Ikon Doliny Sanu. Na tej trasie znalazły się m. in. muzea i cerkwie z terenu Sanoka oraz zabytki z takich miejscowości, jak Ulucz, Dobra Szlachecka oraz Hłomcza. Druga trasa, która pozwala poznawać najpiękniejsze cerkwie w rejonie Sanoka, to Szlak Ikon Doliny Osławy. Większość obiektów, które można zwiedzić na tej trasie, skupia się w rejonie drogi łączącej Komańczę z Sanokiem. Rzepedź, Czaszyn, Komańcza oraz Morochów – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać na tym szlaku. Warto też odwiedzić Turzańsk – miejscowość znaną dzięki prawosławnej obecnie cerkwi, przy której znajduje się najwyższa w Polsce drewniana dzwonnica słupowa.

Kto trafi w okolice Sanoka, ten z pewnością nudzić się nie będzie. Wycieczki w rejonie tego miasta to szansa na przeżycie wyjątkowej przygody oraz na zapoznanie się w wyjątkowymi zabytkami. Drewniane i murowane cerkwie to nie lada atrakcje oraz wyjątkowe pamiątki, które wciąż przypominają o wielokulturowym charakterze tej części kraju.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here