Gdzie kupować ubranka zimowe dla psów?

Ubrania dla psów początkowo budziły spore kontrowersje. Były traktowane jako widzimisię opiekuna. Dziś coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zimą pies, podobnie jak człowiek, potrzebuje ochrony przed chłodem. Ubranka zimowe dla psów zapewniają czworonogom ciepło i chronią je przed związanymi z przemarznięciem chorobami.

Jakie powinny być ubrania zimowe dla psów?

Przygotowując się do zimy, warto zadbać również o odpowiednie akcesoria dla pupila. Przy niskich temperaturach ciepła kurtka będzie chronić psa przed wyziębieniem, a tym samym pozwoli mu uniknąć związanych z nim chorób. Pies nie złapie przeziębienia ani nie zachoruje na zapalenie gardła czy oskrzeli – choroby, które mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne zwłaszcza dla szczeniaka albo psiego seniora.
Wbrew pozorom psie ubrania nie wiążą się dla zwierzęcia z dyskomfortem – pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane. Przede wszystkim ubranka zimowe dla psów muszą być miękkie i elastyczne. Lepiej unikać sztywnych tkanin, które mogłyby krępować ruchy czworonoga i odebrać mu przyjemność ze spaceru. Druga kwestia to dobór rozmiaru – zbyt ciasna lub zbyt długa kurtka na pewno nie będzie dla psiaka wygoda. Ważne jest również, by ubranie nie utrudniało czynności fizjologicznych. To zimowe musi też być dopasowane do panującej na zewnątrz temperatury – im na dworze chłodniej, tym bardziej przyda się dodatkowe ocieplenie, np. miękkie polarowe.

Gdzie szukać wygodnej kurtki dla psa?

Jeśli psu ma być nie tylko ciepło, ale też wygodnie, warto poświęcić trochę czasu na poszukiwanie zimowego ubranka. Nie wszystkie dostępne w sklepach akcesoria będą spełniały kryteria dotyczące jakości wykonania. Lepiej odrzucić trudne w zakładaniu sweterki czy sztywne płaszczyki. Psu będzie w nich mało komfortowo, więc straci radość czerpaną z przebywania na dworze.
Miękkich, ciepłych płaszczyków dla czworonoga najlepiej szukać w profesjonalnych sklepach zoologicznych. Te działają zarówno stacjonarnie, jak i online. Przeglądając ich asortyment, trzeba sprawdzać, z jakiej tkaniny wykonano ubranka zimowe dla psów – najlepiej wybierać te naturalne, przyjemne w dotyku materiały. Ważne też, by dobrze zmierzyć psa i dopasować ubranie do jego postury.

Ubranka zimowe dla psów – co z butami?

Na rynku oprócz kurtek dostępne są również psie buty na zimę. Te mają za zadanie nie tyle chronić przed chłodem, co przede wszystkim zabezpieczyć łapy czworonoga przed kontaktem z solą, którą zimą posypywane są chodniki.
Wżerająca się w łapy sól wywołuje trudny do zniesienia dla zwierzęcia ból. Jeśli właściciel psa nie ma możliwości zapewniania swojemu pupilowi spacerów w terenie, który nie jest wysypany solą, powinien poważnie przemyśleć zakup ochronnego obuwia dla swojego psiaka.

Artykuł powstał we współpracy z LileTink

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here