Gdzie i czym handlować?

Podjęcie pracy w dużym supermarkecie nie jest łatwą decyzją. Na ten temat krąży wiele mitów i kontrowersyjnych opinii. Niektórzy twierdzą, że obsługa kas w tego typu sklepach jest zajęciem niezwykle męczącym. Nawał klientów wymusza szybkie tempo działania. Odejście od kasy nawet na krótką chwilę nie jest mile widziane przez kierowników zmiany.
Inne osoby uważają, że taki wysiłek opłaca się dla zdobycia doświadczenia w branży handlowej. Przydaje się to, gdy chce się rozwinąć w przyszłości tego typu działalność na własną rękę.

Bardziej kreatywnym i przedsiębiorczym osobom łatwiej podjąć taką decyzję. Zawsze jednak musi ona być poprzedzona podstawowym pytaniem – czym handlować? Odpowiedź może się wydawać prosta – tym na czym znamy się najlepiej. Mogą to być produkty spożywcze, z nimi spotykamy się na co dzień, więc szybko opanujemy wszystkie dodatkowe informacje dotyczące rodzajów i jakości towaru. Zamiłowani czytelnicy chętnie zajęliby się sprzedażą książek. Zwolennicy motoryzacji czuliby się usatysfakcjonowani mogąc założyć salon samochodowy. Niejedna pani marzy o prowadzeniu sklepu z kosmetykami.

Ale natychmiast nasuwa się następne pytanie – czym handlować aby ta działalność miała szansę rozwinąć się i utrzymać na konkurencyjnym rynku. Kolejny sklep spożywczy, gdy w pobliżu jest wiele podobnych, nie przyniesie oczekiwanego dochodu. Warzywniaka nie założymy we wsi, w której większość mieszkańców ma własne ogródki lub sady. Kiosk z rękodziełem i pamiątkami najlepiej prosperuje w dzielnicach licznie odwiedzanych przez turystów. Ale tam niełatwo zdobyć pozwolenie, a opłaty handlowe są zazwyczaj wyższe niż w innych rejonach miasta.

A więc, czym handlować, żeby mieć sukces w tej działalności? Najlepiej zrobić rozeznanie w terenie. Gdzie jest najmniej sklepów określonej branży i jaki jest popyt na zakup danego typu towarów. Poza tym musimy wiedzieć, czy możemy liczyć na pozyskanie dostawców potrzebnych do handlu przedmiotów albo produktów. Po zdobyciu tej wiedzy łatwo już będzie podjąć decyzję czym handlować.

http://www.inwestycjawkadry.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here