Fryzury do twarzy owalnej

W modzie rządzą pewne prawa. Są typy sylwetek i odpowiednie fasony ubrań, które podkreślają doskonałości, a ukrywają to, z czego kobieta nie jest zadowolona. Podobnie sprawa ma się z kształtem twarzy. Odpowiednio dobrana fryzura podkreśli nasze zalety, wydłuży twarz lub ją wyszczupli. Nie stwierdza się, że jest pięć typów fryzury: owalna, trójkątna, kwadratowa, prostokątna i okrągła. Jeśli nie wiesz, jaki kształt twarzy posiadasz, a patrząc w lustro nadal masz wątpliwości, to jest bardzo prosty sposób, aby to sprawdzić.

Wystarczy przyłożyć linijkę do kości policzkowych i w ten sposób zmierzyć szerokość twarzy oraz szerokość linii szczęki od najszerszego punktu do najszerszego. Kolejno mierzymy czoło w najszerszym punkcie i wysokość twarzy, zaczynając od krawędzi włosów do linii podbródka.

Jeśli miara długości jest taka sama to znaczy, że mamy twarz okrągłą, jeśli jest dłuższa – mamy twarz kwadratową lub podłużną, natomiast jeśli miara długości stanowi około 1,5 miary szerokości twarz jest owalna.

Wynik wskazuje na owal? Zastanawiasz się, jakie fryzury pasują do twarzy owalnej? Mamy dobrą wiadomość – do tego typu twarzy pasuje praktycznie każda fryzura. Kobiety o twarzy owalnej powinny unikać jedynie fryzur z rozpuszczonymi włosami i przedziałkiem pośrodku.

Jaką fryzurę wybrać?

Należy pamiętać, że głównym zadaniem fryzury jest wyrównanie proporcji między wysokim czołem a wydłużonym podbródkiem. Według stylistów, kobiety o twarzy owalnej mogę naprawdę bardzo eksperymentować. Sprawdzą się u nich zarówno bardzo krótkie fryzury, takie jak pixie cut czy też „na zapałkę”. Dla miłośniczek nieco dłuższych włosów, doskonałą fryzurą będzie popularny ostatnio long bob albo włosy półdługie, mocno cieniowane na całej długości. Jeśli chodzi o fryzury długie, warto pamiętać, że najlepszą długością jest taka, która nie sięga poniżej łopatek. Jeśli włosy są zbyt długie mają tendencję do opadania, przez co fryzura może nie wyeksponować i podkreślić atutów naszej twarzy. Długie włosy najlepiej jest wycieniować, nabiorą one wtedy lekkości.

http://www.olmik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here