Farbowanie włosów przez czepek

Farbowanie włosów jest modne zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Według statystyk obecnie większość kobiet nosi włosy farbowane. Sposobów koloryzacji jest naprawdę wiele, tak samo jak duży jest wybór farb, które zakupić możemy nie tylko w drogeriach, ale również w marketach. Oprócz kolorów popularnych, takich jak blond, brąz, rudy lub czarny, may również bardziej odważne kolory, takie jak róże, fiolety czy błękity. Warto podkreślić, że hitem od kilku sezonów są włosy platynowe, a nawet szare. Taki kolor włosów nosi bardzo wiele kobiet. Na czasie wciąż mamy pasemka, które uzyskać można na wiele sposobów, między innymi poprzez farbowanie włosów przez czepek.

Na czym polega ta metoda?

Pasemka, zazwyczaj jaśniejsze od głównego koloru włosów zdecydowanie rozjaśniają i odświeżają fryzurę. To nic innego niż drobne kosmyki pomalowane na inny kolor. W zależności od tego, czy chcemy uzyskać efekt naturalny czy bardziej wyraźny, możemy albo dobrać odcień o zaledwie kilka tonów jaśniejszy albo zdecydować się na dużą i widoczną różnicę. Warto podkreślić, że odcienie pasemek mogą być różne, jednak najlepiej byłoby gdyby to były różne pochodne tego samego koloru. Dzięki temu uzyskamy różne refleksy, które będą wyglądać naturalnie i świetnie wkomponują się w pozostałe kolory.

Jak farbować włosy przez czepek?

Farbowanie włosów w domowych warunkach jest bardzo popularne. Aby wykonać farbowanie przez czepek potrzebujemy farbę lub kilka ocieni, miseczkę plastikową, szydełko, czepek oraz ręcznik. Pierwszym krokiem jest rozrobienie farby według instrukcji producenta. Następnie nakładamy na ramiona ręcznik w celu zabezpieczenia odzieży przed kapiącą farbą. Następnie nakładamy czepek, wyciągamy szydełkiem drobne pasma przez specjalne dziurki w czepku i farbujemy na wybrany kolor. Kiedy upłynie czas wskazany na opakowaniu, należy zdjąć czepek i umyć włosy. Pamiętaj, że o wiele lepiej będą prezentować się bardzo drobne pasemka, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość lub powierzyć zadanie specjaliście.

http://www.stylizara.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłosy blond z refleksami
Następny artykułRzęsy 3 do 1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here