Farbowanie włosów a basen

Jeden z ulubionych zabiegów upiększających na włosy dla kobiet, szczególnie popularny w okresie wakacyjnym, ma swoje ograniczenia. Decydując się na farbowanie włosów trzeba po prostu pamiętać o kilku ważnych zasadach, które podczas urlopowego czasu spędzonego nad wodą czy nad basenami może uratować nam naszą fryzurę. Pewnie nie zawsze zwracamy na to uwagę, ale farbowanie włosów a basen mają pewną zależność. Do dezynfekcji wody wykorzystywany jest najczęściej chlor, ten zaś, wnikając we włókno włosa, nieodwracalnie zmienia jego strukturę. Jeśli dodamy do tego słońce, którego mocne promieniowanie ultrafioletowe drażni skórę, mamy gotowy przepis na niekoniecznie udane farbowanie.
Nie każdy również wie o tym lub kojarzy, że chlor jest wybielaczem, może więc wpłynąć na automatyczne rozjaśnienie naszych włosów, a w niektórych przypadkach jest w stanie nawet wchodzić w reakcje ze składnikami niektórych farb koloryzujących. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku nowoczesnych, modnych obecnie farb w odcieniach błękitów, fioletów czy połączenia jednego i drugiego koloru.
Chlor powoduje jednak nie tylko ogromne wysuszenie włosów, ale również wypłukuje wszystkie olejki zawarte w środku. Trzeba więc pamiętać, żeby po skorzystaniu z basenu od razu je odpowiednio nawilżyć.
Jeśli chcesz widzieć, jak pogodzić farbowanie włosów a basen, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Głównie musisz poświęcić kilka minut przed wejściem do wody na nawilżenie ich na przykład za pomocą odżywki lub oliwki – będzie to odpowiednim zabezpieczeniem. Najlepiej również założyć na nasze włosy czepek, chociaż niektórym może się to wydać mało modne czy estetyczne. Włosy po wyjściu z basenu powinny zostać jak najszybciej umyte odpowiednim szamponem pielęgnacyjnym. Po wyjściu z basenu ma znaczenie również szampon, z jakiego skorzystamy. Musi on być delikatny, nie powinien zawierać SLS ani SLES.

http://www.glamourlook.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here