Falownice do włosów – dla piękna twojego wyglądu

Dla wielu kobiet pofalowane włosy to upragniony kształt, który chciałyby im nadać. Niestety, włosy większości osób pozbawione są naturalnych predyspozycji do przyjmowania takiego fasonu. Szczególnie trudno uzyskać ten efekt w przypadku włosów kręconych, kędzierzawych lub prostych. Mimo to istnieją różne sposoby pozwalające na mniej lub bardziej skuteczne falowanie włosów. Do najczęściej wykorzystywany należy stosowanie wałków na włosy, lokówki, prostownicy, papilotów, lub owijanie wilgotnych włosów ręcznikiem w specjalny sposób.

Do rzadziej stosowanych, lecz zyskujących w ostatnich latach na popularności, sposobów należy korzystanie z falownicy. Falownica to specjalistyczne urządzenie, którego zadaniem jest wytworzyć efekt naturalnie falowanych włosów. Typowa falownica zbudowana jest z kilku elementów, na które składają się rurki – dwie z nich umieszczone są w górnej, a jedna w dolnej części urządzenia. Pomiędzy nie wkłada się rozczesane i oczyszczone pasmo włosów, a następnie zaciska urządzenie. W rezultacie włosy nabywają pofalowanego kształtu.

Jak wybrać odpowiednia falownicę do włosów?

Wybór falownicy nie jest jednak zadaniem zupełnie łatwym. Jeśli rozważasz możliwość zakupu falownicy do włosów, polecamy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów dostępnych urządzeń. Przede wszystkim, warto porównać budowę poszczególnych dostępnych falownic, a dokładnie powłoki wałków grzewczych, które odpowiedzialne są za ochronę struktury włosa w trakcie falowania. 

Równie istotna jest budowa i kształt rurek przewodzących ciepło, które mają wpływ na uzyskiwany efekt fal. Ponieważ odporność włosów na uszkodzenia, w tym na oddziaływanie wysokich temperatur, jest kwestią indywidualną, warto również wziąć pod uwagę zakres temperatury, w której pracuje dane urządzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup urządzenia, które pozwala na regulację wytwarzanej temperatury, dzięki czemu będziemy mieli możliwość dopasowania zakresu jej pracy do naszych indywidualnych predyspozycji.

Ponadto, warto wziąć pod uwagę takie praktyczne aspekty urządzenia, jak kształt jego obudowy, długość i elastyczność przewodu, a także rozmiar. Choć falownice to urządzenia stosunkowo bezpieczne, warto zwrócić uwagę czy obudowa wybieranego przez nas produktu jest wykonana z termoizolacyjnego materiału. 

Zgodnie z opinią specjalistów, najdłuższą żywotnością wykazują się urządzenia wykonane z powłok tytanowych lub tytanowo-turmalinowych – te solidne materiały gwarantują długi czas użytkowania falownicy. Ponadto, falownice pokryte powłoką tytanowo-turmalinową lub ceramiczną będą w mniejszym stopnia uszkadzać strukturę włosa w trakcie falowania. Jeśli twoje włosy są wyjątkowo cienkie i podatne na uszkodzenia, warto zastanowić się także nad wyborem falownicy posiadającej funkcję podczerwieni lub wyścielonej olejkiem arganowym.

Falownice BaByliss Pro

Szczególną popularnością cieszą się falownice marki BaByliss Pro, dostępne na stronie sklepu internetowego profryzjer.pl pod adresem: profryzjer.pl/sprzet-falownice. Jest to wyjątkowo precyzyjnie wykonane urządzenie, które pozwala na dokładny wybór temperatury pracy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów, falownice BaByliss nagrzewają się szybko, a wytwarzane ciepło jest rozłożone równomiernie na całym urządzeniu. 

Dodatkową ich zaletą jest obecność generatora jonów, który pomaga w równomiernym rozłożeniu napięcia na powierzchni całej fryzury. W tym celu wykorzystuje się naturalne właściwości budującej je kreatyny, która z łatwością gromadzi w sobie potencjał elektryczny. Na stronie profryzjer.pl znajdziesz 3 różne modele falownicy BaByliss Pro, przeznaczone zarówno do stosowania w domu, jak i w salonach fryzjerskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here