Czym różni się eyeliner od kredki do oczu?

Kreski, które można zmalować za pomocą eyelinera pięknie podkreślą wszystkie oczy i nadadzą spojrzeniu tajemniczości. Dzięki nim stajemy się bardziej uwodzicielskie i zmysłowe. A nasz makijaż bardziej profesjonalny.

Kreski na powiekach to typ makijażu, który nigdy nie wyjdzie z mody i pasuje praktycznie do każdej okoliczności. Zarówno jeżeli użyjemy go jako jedynej ozdoby swojej powieki, będzie to idealny pomysł na makijaż dzienny. W przypadku, gdy eyeliner połączymy z cieniem do powiek uzyskamy dokonały makijaż wieczorowy.

Jak używać eyelinera?

Eyeliner to kosmetyk, który na pierwszy rzut oka przypomina kredkę do oczu. Zastosowanie jest takie samo, jednak efekt inny. Kreski namalowane za jego pomocą, są zdecydowanie cieńsze, niż te namalowane za pomocą kredki. Najlepiej sprawdza się do malowanie kresek na górnej powiece, tuż przy samej linii rzęs. W taki sposób jesteśmy w stanie wykonać makijaż w stylu ‚kociego oka’.

Eyeliner daje efekt bardzo zdecydowanej kreski, ma ona gładką i jednolitą powierzchnię. Kolejną zaletą jest jego trwałość, nie rozmazuje się, pozostaje w miejscu, w którym kreska została namalowana. Czemu tak się dzieje? Eyeliner nakłada się na skórę w formie półpłynnej, dopiero po czasie zastyga on na powiece. Eyelinera nie trzeba utrwalać za pomocą cienia, tak jak w przypadku kredki do oczu.

Eyelinery - są lepsze od klasycznych kredek do oczu?

Rodzaje eyelinerów

Na rynku dostępna jest cała masa eyelinerów. Różnią się od siebie konsystencją, kolorem, zastosowaniem. Jakie są rodzaje?

  • eyeliner płynny – najczęściej wybierany rodzaj kosmetyku. Bardzo wszechstronny, ale polecany dla osób ze sprawną ręką.
  • eyeliner we flamastrze – dzięki aplikatorowi, w który jest wyposażony ułatwia znacznie malowanie.
  • eyeliner w żelu – łatwy w użyciu produkt, ale jego wadą jest to, że szybko zastyga. Przez to trudno dokonać jakiejkolwiek poprawki w ciągu dnia.
  • eyeliner w kamieniu – jest zupełnie innej formuły, mocno sprasowany. Na początku łatwo się pomylić go z cieniem do powiek. Aby uzyskać idealną kreskę, należy najpierw zamoczyć delikatnie w wodzie pędzelek i nałożyć produkt na mokro.

Przeczytaj też: https://www.zouza.pl/cienie-do-powiek-jak-wybrac-odpowiednie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here