Ekskluzywna porcelana jak poznać? Czym się różni od zwykłego wyrobu porcelanowego?

Porcelana Fine Bone China uchodzi za najszlachetniejszą i najbardziej ekskluzywną porcelanę na świecie. Trzymając naczynie wykonane z tej porcelany zauważyć można pewne różnice między nim a naczyniem wyprodukowanym z porcelany tradycyjnej. Co sprawia, że porcelana ta jest tak wyjątkowa? Czym różni się od zwykłych wyrobów porcelanowych? Odpowiedzi na te nurtujące pytania znajdują się w poniższym tekście.

Krótka historia Fine Bone China

Porcelana kostna posiada bardzo ciekawą historię powstania. Już w połowie XVIII wieku Thomas Frye rozpoczął używanie popiołu kostnego z ubitych kości wołowych jako części składników do wytworzenia porcelany. Dodawany podczas procesu wypalania popiół kostny pozwalał obniżać temperaturę wypalania. Frye nie odniósł jednak sukcesu, który osiągnął pod koniec tego samego wieku Josiah Spode. Był to garncarz, który opracował sposób na formułę niepowtarzalnej porcelany – najbielszej, najtrwalszej i najwyższej jakości.

Co wyróżnia porcelanę Fine Bone?

Najwyższa jakość Fine Bone Chine uzyskana została podczas procesu jej wypalania. Różnice między tą porcelaną a tradycyjną są namacalne i od razu zauważalne. Ten rodzaj porcelany jest w dotyku znacznie cieńszy, a co za tym idzie lżejszy od pozostałych rodzajów tworzywa. To, co zdecydowanie wyróżnia porcelanę kostną to fakt, iż trzymając ją pod światłem zauważyć można, że jest ona półprzeźroczysta, bo jest bardziej podatna na prześwitywanie światła. Kolejną cechą charakterystyczną jest jej kolor. Porcelanowe naczynia Fine Bone China są niesamowicie białe. Całość sprawia, że porcelana ta jest bardzo szlachetnym materiałem, który w czasach cesarskich Chin był popularnym prezentem w najwyższych klasach społecznych.

Fine Bone China w sklepach

Gdzie można kupić porcelanę Fine Bone China? Warto poszukać jej w sklepach, gdzie dostępne są naczynia Mr & Mrs Clynk. Wśród dostępnego asortymentu znaleźć można wiele produktów takich jak miski, talerze, kubki oraz porcelanowe pojemniki z drewnianą pokrywką. Porcelanowe naczynia tej marki wykonane są właśnie z tego szlachetnego tworzywa, a do tego zdobiony ręcznie, który potęguje efekt ekskluzywności. Kolekcja ta to połączenie kwiatowych motywów oraz nowoczesnych i geometrycznych wzorów, dając designerski efekt. Niebanalne kształty oraz piękne zdobienia sprawią, że naczynia wkomponują się w każde wnętrze, nadając mu ciekawego dekoru. Warto sprawdzić tę markę, ponieważ dopieszczenie najmniejszego szczegółu podczas tworzenia naczyń w połączeniu ze szlachetnością porcelany kostnej dają efekt, który zachwyci niejednego.

Porcelana Fine Bone China to gratka dla niejednego konesera porcelanowych naczyń. Ciekawa historia i precyzyjność wytwarzania nadają prestiżu zastawie oraz poszczególnym elementom wykonanych z tego materiału. Przez wieki formuła wypalania tej porcelany została udoskonalana, dlatego po dziś dzień można cieszyć się jej szlachetnością i wysoką jakością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here