Dlaczego trzeba dbać o zęby

Zdrowe zęby są niezwykle ważne. Oczywiście pięknie się prezentują, ale co ważniejsze wpływają na zdrowie. Warto tutaj wiedzieć, że zepsute zęby mogą powodować stany zapalne, bóle głowy, zatok, ale również przyczyniać się do zawału serca. Zatem o zęby trzeba zadbać. Choć jak pokazują statystyki ponad 90% osób w Polsce zmaga się z próchnicą.

Profilaktyka i leczenie ma duże znaczenie

Na kontrole stomatologiczne należy chodzić co pół roku. Przy czym palacze, czy osoby nadużywające alkoholu powinny zdecydowanie częściej odwiedzać stomatologa. To samo dotyczy kobiet w ciąży. Oczywiście niezwykle istotne znaczenie ma tutaj znalezienie odpowiedniej kliniki. Dentysta Gdynia wydaje się być najlepszym wyborem. To niewielka klinika stomatologiczna, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Warto tutaj zwrócić uwagę, że dentysta dysponuje niezwykle profesjonalnym sprzętem. Całe leczenie odbywa się pod mikroskopem stomatologicznym, dzięki temu jest niezwykle precyzyjne., ale i skuteczne. Co również ważne na miejscu można także wykonać zdjęcie rtg.

Dentysta w Gdyni- stomatologia zachowawcza

Gabinet dentysty w Gdyni oferuje również stomatologie zachowawczą. Dzięki regularnym kontrolom u stomatologa można uniknąć plombowania zębów. Gdy pojawiają się plamy na powierzchni zębów można zdecydować się na leczenie polegające na nałożeniu specjalnego fluoru. Jednak w sytuacji, gdy w zębie jest już dziurka próchnicowa, to konieczne jest plombowanie. Oczywiście nie ma się czego bać, gdyż jest ono zupełnie bezbolesne. Stomatologia zachowawcza obejmuje również rekonstrukcje złamanych zębów, a także korektę ich kształtów. W sytuacji, gdy próchnica jest już bardzo zaawansowana należy jak najszybciej zdecydować się na leczenie kanałowe, w innej sytuacji nie pozostanie nic innego, jak wyrwanie zęba.

Zatem w myśl zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto regularnie odwiedzać stomatologa, dzięki temu można uniknąć wielu poważnych chorób i cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Gdynia – dentysta do Twoich usług

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here