Dolegliwością, dla której wiek nie ma znaczenia i coraz młodsi ludzie zmagają się z nią, są wszelkiego rodzaju bóle pleców. Niewiele osób myśli o tym, że sami przyczyniają się do takiego stanu rzeczy. A naprawdę wystarczy minimalnie zadbać o siebie, zmienić nawyki aby nasz kręgosłup był w dobrej kondycji.
Bóle pleców i kręgosłupa – rodzaje i możliwe przyczyny.
1. Efekt biernego stylu życia
Wszędzie jeździmy samochodem, nawet do sklepu, który znajduje się za rogiem podjeżdżamy. Robimy sobie ogromną krzywdę, ponieważ nawet codzienne czynności związane z aktywnością fizyczną pobudzają mięśnie w całym ciele do pracy. Natomiast mięśnie przykręgosłupowe, które są w miarę przyzwoicie wykształcone będą „trzymały” w ryzach kręgosłup, nie dopuszczając do powstawania skrzywień, a w efekcie bólu.
2. Niegroźny ból pleców
Plecy mogą nas boleć po intensywnych ćwiczeniach, ale jest to zupełnie normalna sprawa, ponieważ poruszane zostały mięśnie których na co dzień nie używamy. Po mniej więcej dwóch dniach dolegliwość na ogół mija, a plecy będą nam wdzięczne ponieważ każda optymalna aktywność fizyczna sprawia, że kręgosłup jest w lepszej formie.
3. Ból spowodowany pracą
Bóle mogą pojawić się, gdy przybieramy nienaturalne pozycje i musimy w nich długo funkcjonować ze względu na pracę czy inne obowiązki. Dolegliwości mogą pojawić się na dole kręgosłupa czyli w części krzyżowej lub lędźwiowej. Są efektem ciężkiej fizycznej pracy, która wymaga zginania się.
Kręgosłup piersiowy najczęściej nam dokucza, kiedy mamy do czynienia z ciężka pracą wykonywana rękami, lub gdy siedzimy przy biurku w niewłaściwej pozycji.
Szyjna część kręgosłupa to najczęstsza przypadłość osób pracujących przy biurku. Dlatego nie można powiedzieć, że praca w biurze nie jest pracą fizyczna, bo siedząc w wymuszonej pozycji wiele godzin naprawdę można się zmęczyć.
4. Niewłaściwe odżywianie
Zła dieta doprowadza do otyłości, a ponadprogramowe kilogramy obciążają kręgosłup. Zatem odpowiednia waga jest nie tylko wyznacznikiem fajnego wyglądu, ale także komfortem dla pleców.

http://www.mordewind.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here