Dla kogo jest kredyt konsolidacyjny?

Prędzej, czy później każdy z nas potrzebuje większej gotówki. Niestety takie sytuacje mogą zdarzać się często, gdy posmakujemy w wydawaniu pieniędzy, których tak naprawdę nie posiadamy. Kredyt jest łatwo zaciągnąć. Niestety dużo trudniej jest go spłacić. W takiej sytuacji zaciągamy kolejny kredyt, by spłacić ten poprzedni. Potem kolejny. I kolejny… w ten sposób bardzo łatwo zabrnąć w spiralę kredytową, z której nie tak łatwo wybrnąć. Chociaż nie jest to niemożliwe. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak wrócić do normalnego życia bez kilku rat kredytowych, które nas gonią z miesiąca na miesiąc?
Jest to idealny moment, by zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak kredyty konsolidacyjne. Dla kogo są kredyty konsolidacyjne? Właśnie dla osób, które zabrnęły w spiralę kredytową. Jest to produkt bankowy dla osób, które mają wiele płatności, a chciałyby zastąpić te wszystkie zobowiązania jedną ratą. Z rozpoczęciem starań o kredyty konsolidacyjne nie można jednak czekać wiecznie, gdyż jest on przeznaczony dla klientów, którzy mają dobrą historię kredytową. Co to znaczy? Nie można czekać, gdy nasze zobowiązania się przeterminują. Bank będzie rozmawiała z nami tylko do momentu, gdy regularnie spłacamy swoje zobowiązania.
Warunkiem udzielenia przez bank kredytu konsolidacyjnego jest stała praca. Bank będzie zwracał uwagę, czy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, na jak długo i od kiedy.
Jednym z produktów bankowych są kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Jest to oferta dla osób, które mają nieruchomość. Warunkiem otrzymania takiego kredytu jest posiadanie nieruchomości, na której nie ma założonej hipoteki, czyli nie jest już obciążona. Kredyty hipoteczne można otrzymać nawet do 30 lat. Bank zgadza się na tak długi okres kredytowania, gdyż ma zabezpieczenie w postaci naszej nieruchomości. Musimy mieć jednak świadomość, że bank, będąc wierzycielem, ma prawo doprowadzić do licytacji komorniczej nieruchomości, jeżeli nie będziemy spłacali zaciągniętych zobowiązań. Musimy podejść do tej sytuacji z dużą ostrożnością. Zaciągnięcie kredytu, którego nie będziemy mogli spłacić może doprowadzić nas do utraty domu. Okres kredytowania na 30 lat jest bardzo kuszący, gdy zaciągamy kredyt. Bardzo często jest tak, że bank jest w stanie zaproponować nam więcej pieniędzy niż potrzebujemy. Większość z nas bardzo chętnie skusi się na dodatkową gotówkę. Musimy jednak pamiętać, że wszystko co od banku weźmiemy musimy oddać. 30 lat spłaty zadłużenia to bardzo długo. W tym czasie mogą wydarzyć się w naszym życiu bardzo różne rzeczy. Nasza sytuacja może się pogorszyć. Fakt, może się też polepszyć, ale decydując się na kredyty konsolidacyjne z tak długim okresem spłaty musimy liczyć się też z pogorszeniem naszej sytuacji. W ciągu 30 lat nasze życie zawodowe dobiegnie końca, przejdziemy na emeryturę, czy jej wysokość pozwoli nam na spłatę zobowiązań? Z wszystkimi tymi pytaniami musimy zmierzyć się już w momencie zaciągania zobowiązania. Kredyty konsolidacyjne są bardzo dobrym rozwiązaniem ,gdy ścigają nas niezapłacone raty innych kredytów, ale tylko wtedy, gdy dobrze sobie to wszystko przemyślimy.

http://www.batfinanse.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here