Depilacja laserowa bez tajemnic, czyli jak działa laser oraz na jaki się zdecydować?

Gładkie ciało to marzenie większości kobiet. Mężczyźni, a przynajmniej pewna ich część, również czuje się zdecydowanie lepiej, usuwając owłosienie z niektórych partii ciała. Uczucie gładkości jest satysfakcjonujące i wprawia nas w lepszy nastrój, jednak na jak długo? Wiele osób porzuca tradycyjne maszynki na korzyść depilacji laserowej w nadziei, że zapewni ona oczekiwany efekt na dłużej niż dwa dni. Mimo że metoda ta stała się niezwykle popularna, to wiele osób nadal się jej obawia. W dzisiejszym artykule przedstawimy garść najważniejszych informacji na temat depilacji laserem.

Dlaczego właśnie laser?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że depilacja przy pomocy lasera docelowo ma za zadanie trwale usunąć owłosienie. Takiego efektu nie osiągniemy w przypadku użycia jakiejkolwiek innej metody. Dlaczego? Depilator wyrywa włos razem z cebulką. Natomiast laser uszkadza macierz włosa. W efekcie włos nie będzie odrastał. Laser ma również tę przewagę, że wytwarzana przez niego wiązkę światła, pochłaniana jest przez melaninę.

Wniosek wobec tego jest jasny: im włos posiada więcej melaniny, tym lepiej zareaguje na depilację laserową. Dlatego też najlepsze efekty osiągną kobiety o włosach czarnych, brązowych lub bardzo ciemnym blond. Co nie oznacza, że w przypadku jaśniejszych włosów, depilacja laserem się nie uda. Po prostu oczekiwany efekt może nie przyjść tak szybko, jakby się tego chciało.

Laser laserowi nie równy

Na usuwanie włosków przy pomocy lasera decyduje się coraz więcej osób. Nowi klienci często nie zwracają uwagi na różnicę między laserami. Jest to błędne podejście, ponieważ laser diodowy nie będzie działał tak samo jak chociażby IPL. Wykorzystują one dwie różne technologie. IPL działa na takiej zasadzie, że wysyła wiązki światła o różnej długości. Skutkuje to odczuwaniem większego bólu przy zabiegu. Dzieje się tak, ponieważ wiązki te nagrzewają jednocześnie okolice mieszka włosowego. Co za tym idzie, zabieg ten jest mniej skuteczny, w związku z tym, że nie można zwiększyć nasilenia działania lasera. W takim wypadku doszłoby do silnego uszkodzenia skóry pacjenta.

Nowoczesna depilacja laserowa

Inaczej sytuacja wygląda w przypadku lasera diodowego. Ten w przeciwieństwie do IPL, nie oddziałuje na tkanki znajdujące się wokół mieszka. Właściwie to uderza on stricte w cebulkę włosa, ponieważ wypuszcza jedną, długą falę, która nie rozprasza się na pobliskie tkanki. W tym kontekście prym wiedzie depilacja laserem light sheer.

Laser ten posiada wszelkie certyfikaty dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności, więc klientki nie muszą obawiać się o wątpliwą jakość usługi. Ponadto zabieg przeprowadzony przy jego użyciu jest niemal bezbolesny. Wynika to oczywiście z opisanego powyżej mechanizmu działania lasera diodowego. Warto również zaznaczyć, że posiada on system chłodzenia. Wobec tego podczas jego użycia nie powinien pojawiać się szczególnie uciążliwy ból, a już na pewno nie jakiekolwiek uszkodzenie skóry typu poparzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here