Karty płatnicze to szybki i wygodny sposób zapłaty za dokonane zakupy. Stanowią alternatywę dla tradycyjnego pieniądza gotówkowego i są proste w użytkowaniu i przechowywaniu. Karta kredytowa jest jedną z wielu kart płatniczych oferowanych przez bank. Do jej obsługi nie jest wymagany rachunek osobisty, ponieważ karta nie jest z nim powiązana.

Bank wydający kartę kredytową uruchamia osobny rachunek do jej obsługi. Na rachunek wpłacane są środki zmniejszające zadłużenie wynikające z posługiwania się przyznaną przez bank kartą. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać kontrolę nad dodatkowymi wydatkami. W ustalonym przez bank czasie spłacamy powstałe zadłużenie i znów mamy czyste konto i dodatkowe fundusze.

Karta kredytowa – zasady

Ten rodzaj karty wydawany jest na życzenie klienta. Jednak zanim to nastąpi, bank przeprowadza, weryfikację mającą na celu ustalenie zdolności kredytowej klienta. Po pozytywnej weryfikacji bank wydaje klientowi kartę z ustalonym limitem. Od tej chwili klient może, posługiwać się wydaną przez bank kartą finansując, nią np. dokonane zakupy. Płacąc, kartą kredytową klient korzysta, z nieoprocentowanego kredytu przez ustalony z bankiem czas. Zobowiązanie finansowe wynikające z zawartej z bankiem umowy może zostać uregulowane nawet po okresie bezodsetkowym.

W zależności od sytuacji finansowej klient decyduje czy spłaca całe zadłużenie, które powstało na karcie czy też może tylko jego część. Spłacając, całe zadłużenie w ustalonym czasie klient nie ponosi, żadnych dodatkowych kosztów. W przypadku spłaty części zadłużenia bank naliczy odsetki od niespłaconej w terminie kwoty. Płacąc, odsetki naliczone przez bank klient ma, możliwość spłaty pozostałej części zadłużenia w późniejszym terminie. Posługując, się przyznaną przez bank kartą kredytową można, wypłacać pieniądze z bankomatu. W tej sytuacji należy jednak liczyć się z tym, że każda transakcja zostanie obciążona dodatkową prowizją bez względu na czas, w którym została dokonana wypłata.

Karta kredytowa jest wygodnym rozwiązaniem dla osób, które regularnie spłacają powstałe zadłużenie w okresie bezodsetkowym lub w wyjątkowych sytuacjach regulują swoje zobowiązanie wobec banku w jak najkrótszym terminie. Rozsądne użytkowanie karty umożliwia korzystanie z dodatkowych środków finansowych przyznanych przez bank bez ponoszenia pobocznych kosztów, które bank nalicza w przypadku braku spłaty w ustalonym terminie. Tego typu produkty bankowe sprawdzają się u osób, które mają stabilną sytuację finansową i regularne stałe wpływy na konto. W przeciwnym wypadku karta kredytowa może okazać się początkiem kłopotów finansowych. Decydując, się na jej posiadanie należy dokładnie przemyśleć czy podołamy dodatkowemu obciążeniu finansowemu.

https://prawnieskuteczni.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here