Czy peruki mogą utrudniać regenerację włosów?

0
1279

Część pacjentów po przebytym zabiegu chemioterapii jak również osób zmagających się z nadmiernym przerzedzaniem się lub wypadaniem włosów wyrażają obawy, że zastosowana peruka może hamować porost włosów lub też przyspieszać procesy łysienia – mamy przecież do czynienia z bazą, która to bezpośrednio przylega do skóry głowy i powodować może różnorakie problemy dermatologiczne, czyż nie?

Okazuje się, że sytuacja taka występować może wyłącznie jeżeli mowa o produktach niewiadomego pochodzenia, które to dostępne są w Internecie lub też u sprzedawców o wątpliwej renomie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup produktu znanej firmy, wytwarzanego z materiałów dostarczanych przez dostawców z wieloletnim stażem w branży, jakakolwiek negatywna ingerencja noszonej peruki w proces porostu włosów nie będzie występowała. Posłużmy się tu przykładem oferowanych przez nas wyrobów zarówno syntetycznych jak i naturalnych – wszystkie one powstają na bazie surowców o właściwościach hipoalergicznych, a więc nawet przy regularnym użytkowaniu nie będą one powodowały reakcji alergicznych ani też podrażnień.

Warto także dodać, że produkty z najwyższej półki składają się z cieszących oko swoją estetyką pasm włosów lub włókien, a także – z bazy monofilamentowej z niewielkimi otworami na całej jej powierzchni, dzięki czemu możliwe jest skuteczne odprowadzanie nadmiaru potu i łoju. Pozwala to skórze oddychać oraz w sposób naturalny pozbywać się sebum. Nie ma także mowy o zaparzaniu się włosów i ich powolnym obumieraniu, jako że perforacje pozwalają na dostęp tlenu do cebulek włosowych oraz skóry głowy. Jeżeli chcemy mieć całkowitą pewność, że stan naszych włosów nie ulega pogorszeniu, wysoce zalecane jest zdejmowanie co jakiś czas peruki i dokładne umycie samodzielnie wyhodowanej fryzury odpowiednim szamponem, a także wzmocnienie ich odżywką. Pozwoli to jednocześnie dbać o włosy i czuć się nad wyraz atrakcyjnie dzięki peruce!

Peruki Gdynia Salon Rokoko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here