Czy łatwo jest zajść w ciążę

Drogie kobietki
Pewnie niejedna z was zadaje sobie w pewnym wieku to pytanie, a niektóre nawet o tym nie myślą nawet wchodząc odpowiedni do tego wiek, czy łatwo zajść w ciążę.
Niezależnie czy jesteście nastolatkami, które dopiero interesują się powoli sprawami seksu (nierzadko nie myśląc o konsekwencjach, a czasami wiedzącymi niby więcej od innych o antykoncepcji) czy już dojrzałymi świadomymi siebie kobietami, pewnie nie zawsze wiecie na czym dokładnie polega cały proces zajścia w ciążę.
Zacznijmy od tego, że każda z nas od momentu dojrzewania i pierwszej miesiączki wchodzi w pewien cykl, który, będzie się powtarzał aż nasz organizm w pewnym wieku nie powie „basta” i nie przejdzie dalej czyli w menopauzę. Nie menopauza jest jednak naszym głównym tematem. Wracając do pierwszej miesiączki. Pierwszy dzień krwawienia miesiączkowego jest pierwszym dniem naszego cyklu, który w zależności od naszego organizmu może trwać od 26 do nawet 34 dni. Krwawienie miesiączkowe to zaledwie około 3 do 7 dni z tego cyklu. Chociaż zdarzają się przypadki kobiet, które mają dłuższe. Podczas krwawienia złuszcza się wyściółka naszej macicy, która jest potrzebna, żeby zajść w ciąże i ją utrzymać, więc logicznym jest to, że w tym czasie raczej w ciąże nie zajdziemy.
Natomiast w środku naszego cyklu (czyli tych 26-34 dni) jest taki jeden dzień, w którym z jednego z naszych jajników ( lub z obu naraz) uwolnione zostaje dojrzałe jajeczko. Następnie zostaje ono przekazane do jajowodów, którymi wędruje do macicy. Jeżeli w tym czasie odbędziemy stosunek płciowy i plemniki dostaną się do naszej pochwy, a z niej do macicy i dalej to jest bardzo duża szansa na to, że spotkają nasze jajeczko i dojdzie do zapłodnienia i dalej do ciąży. Nie jest to jednak pewne. Dlaczego.
Już wam tłumaczę drogie czytelniczki. Ponieważ jest to tylko jeden taki dzień w naszym cyklu kiedy uwalnia się jajeczko to trudno na niego trafić, a wiele z nas po prostu tego nie odczuwa i mimo, że kilka dni przed i po tym jednym dniu, zwanym owulacją, może skończyć się ciążą to zanim spanikujecie i pobiegniecie po test ciążowy to najpierw odetchnijcie i uspokójcie się, bo zajść w ciążę wcale nie jest tak łatwo.

http://www.przygotowany.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here