Czy gotówka w centrach handlowych to już przeżytek?

Za swoje zakupy coraz częściej płacimy on-line. Czy w związku z rozpowszechnieniem się obrotu bezgotówkowego płacenie gotówką w centrach handlowych to już przeżytek?

Dzisiaj niemalże każdy z nas ma do dyspozycji kartę płatniczą. Za korzystanie z „plastiku” najczęściej nie płacimy nic, jeśli spełnimy określone wymagania banku.

Karta stała się zatem atrakcyjną alternatywą dla płatności gotówką – nie musimy wypłacać pieniędzy z bankomatu, a płatność bezgotówkową tego rodzaju przyjmie od nas zdecydowana większość sklepów.

Zakupy z kartą – wygodnie, szybko i z dodatkowymi bonusami

Płacenie kartami płatniczymi oraz kartami kredytowymi za swoje zakupy to wiele zalet. Przede wszystkim transakcję realizujemy wygodnie – dzisiaj wystarczy tylko przyłożenie karty do czytnika i wpisanie kodu PIN przy większych zakupach.

Za zakupy możemy zapłacić wtedy łatwo i szybko nawet bez posiadania gotówki w portfelu. To także większe bezpieczeństwo zakupów!

Dodatkowo, wiele banków oraz wydawcy kart płatniczych mają dla swoich klientów specjalne bonusy za regularne korzystanie z płatności bezgotówkowych. Na szczególną uwagę zasługują oferty cash back, które polegają na zwrocie pieniędzy przy zakupie w określonych sklepach.

Płatność za zakupy – a może jednak gotówka?

Płatność gotówką jest dzisiaj coraz rzadziej stosowana. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie z niej zrezygnować. Awaria czytnika kart, przerwy techniczne w banku czy brak prądu – to tylko niektóre sytuacje, gdy za zakupy nie zapłacimy kartą.

Warto mieć zatem pod ręką gotówkę, aby można było zapłacić za drobne zakupy bez korzystania z karty.

Gdzie do bankomatu? Sprawdź centra handlowe

Potrzebna gotówka? Zobacz, gdzie znajduje się najbliższy bankomat, na przykład bankomat Euronet w Warszawie. Jeśli nie wiesz, gdzie się udać, zajrzyj do najbliższego centrum handlowego – to właśnie tam można znaleźć bankomaty różnych banków.

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów „bankomat Euronet Warszawa” także można znaleźć listy adresów, pod którymi znajdziemy bankomaty konkretnych banków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here