Codzienna pielęgnacja twarzy

Codzienna pielęgnacja całego ciała ma ogromne znaczenie dla jego późniejszej kondycji, zatem warto wprowadzić do naszego dnia poranną i wieczorną rutynę, w której zadbamy o swój wygląd. Czynnością, której powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi jest dokładna pielęgnacja twarzy, ponieważ to ona jest narażona na działanie największej ilości szkodliwych czynników, takich jak na przykład promieniowanie słoneczne, czy też makijaż w przypadku kobiet. Co prawda maluje się głównie płeć piękna, jednak mężczyźni także nie powinni bagatelizować tego tematu.
Co więcej, bardzo często to osoby z problemami skórnymi, które zmagają się z trądzikiem czy uczuleniami, są jedynymi zainteresowanymi tematem poprawnej pielęgnacji, podczas gdy również osoby z ładną cerą powinny odpowiednio zadbać o skórę swojej twarzy, co pozwoli im na uchronienie się przed problemem zmarszczek.
Na początek przyjrzyjmy się pielęgnacji porannej, która w niektórych aspektach może różnić się od tej wykonywanej pod koniec dnia.
Po wstaniu należy oczyścić skórę z wszelkich zanieczyszczeń i nadmiaru sebum zgromadzonego podczas nocy. Twarz myjemy wodą letnią, nie za zimną, ale też nie zbyt ciepłą, a do tego możemy użyć delikatnego żelu do mycia twarzy, który dobieramy do naszego rodzaju cery. Inne kosmetyki sprawdzą się w przypadku cery tłustej, suchej, czy też mieszanej. Następnie twarz wycieramy czystym ręcznikiem, przy czym warto wspomnieć, żeby nie trzeć zbyt mocno, wystarczy delikatnie przykładać go w celu zebrania nadmiaru wody. Kolejnym krokiem będzie użycie toniku, który pomoże przywrócić odpowiednie pH naszej skóry. Świetnie sprawdzi się w tej roli woda różana czy też tonik z ogórka. Spryskanie świeżo umytej twarzy przynosi ukojenie i dla wielu jest najprzyjemniejszym etapem pielęgnacji. Gdy poczekamy już, aż preparat się wchłonie, przechodzimy do nałożenia kremu. I tutaj sytuacja jest podobna jak w przypadku wyboru żelu do mycia twarzy – krem także należy dobrać do naszego rodzaju cery. W przypadku cery suchej warto wybrać kosmetyk, który zapewni jej dogłębne nawilżenie i zapobiegnie wysychaniu, natomiast cera tłusta wymaga dużo lżejszego kremu, który nie będzie jej zapychał i pozostawi świeżą aż do wieczora.
I jeśli chodzi o pielęgnację twarzy rano, dla niektórych może się ona zakończyć już na tym etapie. Kobiety, które na dany dzień zdecydują się na makijaż, powinny używać do tego podkładu, który nie będzie obciążał skóry ich twarzy. Dobrą alternatywą dla fluidu jest podkład mineralny, lub też krem BB, jednak warto zwrócić na jego skład, który powinien zawierać naturalne składniki.
Natomiast w przypadku pielęgnacji wieczornej – ten proces jest w wielu częściach podobny, jednak na początku przechodzimy do zmycia makijażu, czego jakość ma ogromne znaczenie. Możemy do tego użyć dwufazowego płynu micelarnego do demakijażu, jednak dobrym rozwiązaniem jest także użycie olejku, który rozpuści większość produktów, następnie oczyścić twarz wacikiem i pozostałość zmyć żelem. Kolejne kroki są już takie same, jak w rutynie porannej.
W tym wszystkim najważniejsza jest systematyczność, a zastosowanie się do powyższych porad pozwoli cieszyć się zdrową, promienną cerą.

http://www.alterstyl.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here