Co zabrać ze sobą na weekend w SPA

Jeśli wybierasz się do SPA, przygotuj sobie praktyczną listę rzeczy na wyjazd – przyda się m.in. ręcznik plażowy, strój na basen, ale też klapki, koc plażowy i inne akcesoria. Pakowanie na krótki wypoczynek nie musi zajmować dużo czasu i nie wymaga zabrania tak wielu rzeczy jak na długie wakacje.

Nie wiesz, jak sprawnie się spakować? Przygotuj dobrą checklistę, która przyda Ci się przed każdym wyjazdem – nad morze, w góry, nad jezioro czy po prostu do SPA. Krótkie urlopy zwykle planujemy kilka razy w roku, nie tylko latem. Dobrym rozwiązaniem jest sporządzić szczegółową listę i „odhaczać” poszczególne rzeczy – jak koc plażowy, okulary do pływania, gumka do włosów, ładowarka do telefonu. Poniżej kilka akcesoriów, o których warto pamiętać.

Ręcznik plażowy

Warto mieć własny ręcznik plażowy, mimo że większość hoteli zapewnia ręczniki zarówno kąpielowe, jak i plażowe. Niektóre obiekty wymagają jednak dopłaty. Poza tym własny ręcznik to komfort, higiena i bezpieczeństwo, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby go spakować. Przyda się nad morzem lub jeziorem, na basenie, ale też w strefie fitness, siłowni, saunie, podczas masażu i różnych zabiegów.

Koc plażowy

Głównie przydatny jest w sezonie letnim i wiosennym, gdyż można usiąść na nim w parku lub ogrodzie i urządzić piknik na świeżym powietrzu. Jeśli macie małego dziecko, koc plażowy to niezbędny element wyprawki! Warto zwrócić uwagę na jego wielkość i materiał – praktyczny będzie model z miękkiego i przyjemnego w dotyku polaru, podbity aluminium, dzięki czemu zapewni optymalną izolację termiczną nawet na mokrej trawie. Niektóre modele są też wyposażone w rączkę, która ułatwia ich przenoszenie.

Kurtka przeciwdeszczowa

Weekend spędzany w Polsce nie musi być słoneczny, nawet jeśli takie były prognozy pogody. Nagła zmiana aury to częsty przypadek – kurtka przeciwdeszczowa to obowiązkowa rzecz na każdy wyjazd, przede wszystkim w góry. Pogoda w Polsce zaskakuje nawet w lipcu o sierpniu, a urlop jesienią może okazać się pełny niespodzianek! Jeśli nie lubisz marznąc, spakuj też rękawiczki i czapkę, bo nad morzem może nieprzyjemnie wiać nawet w słoneczny dzień.

Kosmetyki

Mimo że w hotelach zwykle są podstawowe kosmetyki, warto pamiętać też o dodatkowych – jak krem ochronny z filtrem itp. Jeśli pakujesz ręcznik plażowy albo koc piknikowy, na pewno planujesz spędzać czas na powietrzu, a zatem taki rodzaj ochrony jest konieczny. Kosmetyki nawilżające skórę i włosy też będą przydatne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here