Co wyróżnia modne śniegowce?

0
1609

Zimą bardzo łatwo o chorobę, zwłaszcza jeśli nie zadbamy o ciepłe buty. Na śnieg oraz mróz najlepiej sprawdzają się śniegowce. Nie tylko oferują one bardzo dużo wzorów oraz materiałów, ale są zgodne z najnowszymi trendami. Aby uzyskać ciekawe modele nie trzeba przepłacać, ponieważ znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert w internecie.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że najłatwiej dobrać najmodniejsze obuwie, kiedy na dworze panuje ciepła, bezdeszczowa pogoda. Największe wyzwanie, co do wyboru butów pojawia się kiedy zaczyna się mroźna, zimowa pogoda. Jak sama nazwa wskazuje na taką pogodę idealne są śniegowce. Dzięki nim nie straszna nam zimowa aura. Wiele kobiet uważa, że w takich butach nie sposób wyglądać kobieco i stylowo. Nic bardziej mylnego! Wiele modeli, które obecnie są dostępne na rynku są niezwykle urocze i dziewczęce.

Jaka jest historia śniegowców?

Chociaż niektórym cieżko w to uwierzyć początki śniegowców sięgają aż epoki historycznej. Niektóre źródła szacują ich wiek na 53 stulecia, co niewątpliwie świadczy o bardzo bogatej historii tych butów. Pierwsze śniegowce, które zostały odkryte przez archeologów pochodziły z terenów Alp. Zostały one poddane szczegółowym badaniom, które potwierdziły, że prymitywna wersja tych butów posiadała dość szeroką podeszwę zrobioną ze skóry niedźwiedzia. Pozostała część obuwia była zrobiona z ze skóry jelenia oraz siatki stworzonej z drewna. Jak podają źródła śniegowce wypełniano kiedyś trawą, aby zapewnić bardzo skuteczną izolację przed zimnem.

Z biegiem lat śniegowce ewoluowały i coraz bardziej zaczęły odpowiadać na potrzeby ludzi żyjących w zimnym i mroźnym klimacie. Dzięki umiejętnościom szycia Eskimosi byli w stanie stworzyć lepsze wersje śniegowców. Stosowali oni specjalne, skórzane skarpety przed nałożeniem śniegowców. Aby obuwie nie przemakało stosowano nieprzemakalną skórę fok. Z tych korzeni wywodzą się dzisiejsze śniegowce i setki różnych modeli. Jedną z marek, która wiele zaczerpnęła od Eskimosów jest firma Kamik.

Na jakie okazje przydadzą się śniegowce?

Chociaż śniegowce wielu osobom kojarzą się z butami zakładanymi jedynie na ekstremalne warunki, to w rzeczywistości wiele kobiet nosi je zimą również na codzień po mieście. Dla wielu z nas śniegowce były przed latami jedynymi butami dostępnymi w zimie. Praktyczne, zapewniające ciepło buty świetnie sprawdzały się na  nawet całodzienną zabawę w śniegu. Teraz jest to nie tylko modne i wygodne rozwiązanie dla małych dziewczynek, ale i dorosłych kobiet.

Modne śniegowce dla niej są idealne dla kobiet w różnym wielu i na różne okazje. Sprawdzą się świetnie w górach, podczas długich spacerów oraz zakładane zaraz po zdjęciu nart. W mieście śniegowce również będą się bardzo dobrze prezentować. Możemy zestawić je z ulubioną parą jeansów lub ze spódnicą i grubymi rajstopami. Od wielu sezonów królują Moon Boots, które świetnie się prezentują i są bardzo wygodne. Jeśli poszukujemy praktycznych śniegowców, które są najcieplejsze na świecie warto przetestować modele marki Ugg.

Śniegowce, które są obecnie dostępne w sklepach w dużej mierze przypominają modele emu. Ich inna nazwa to ugg. Pochodzą one z Australii, co jest dość intrygującym faktem, ponieważ w tych rejonach nie występują silne mrozy. Wygląd takiego obuwia przypomina buty konieczne do przetrwania dla Eskimosów. W rzeczywistości emu podbiły serca kobiet z całego świata. Oryginalnie buty tego typu wytwarzano z owczej wełny, dzięki czemu stopy były skutecznie chronione przed chłodem z zewnątrz. Bardzo korzystne izolacyjne właściwości sprawiają, że buty z powodzeniem mogą być noszone nawet latem. Nogi w nich się nie pocą, a komfort chodzenia jest na bardzo wysokim poziomie. Przewaga śniegowców nad innymi butami to również łatwość czyszczenia. Nie musimy bać się błota, mokrych oraz śliskich nawierzchni. Buty tego typu pokochały również sławy i modelki z wybiegów. Co prawda nie jest to najlepszy wybór na eleganckie wyjście, czy uroczyste przyjęcia, ale na codzień jak najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here