Co warto przeczytać?

Pytanie co warto przeczytać, gdy masz chwilę wolnego czasu. Potrzebujesz literatury miłej i przyjemnej. Nie masz siły na coś, co było by wyzwanie dla twojej inteligencji. Lubisz kryminały? Ostatni przebojem do literatury wdziera się kryminał bądź thriller medyczny. Od dłuższego czasu niekwestionowaną królową tego gatunku jest Tess Gerritsen. Jej thrillery to dobrze przemyślana intryga, wartka akcja i napięcie, które towarzyszy nam do ostatniej strony książki. Gerritsen z wykształcenia jest lekarzem. Ma to bardzo duży wpływ na jej powieści. Opisy pracy patologa, czy zbrodni, które nam towarzyszą, są naprawdę w najwyższym gatunku. Bardzo obrazowe, wczuwając się w treść nie raz będziemy mieli gęsią skórkę na rekach. A intryga wciągnie nas maksymalnie. Jej książki są jednymi z tych uzależniających. Wiesz, że jutro musisz rano wstać i postanawiasz, że przeczytasz tylko jeden rozdział. Tylko ten jeden. I jeszcze tylko ten jeden… I tak do rana.
Książki Tess Gerritsen można zacząć czytać tylko, gdy wiesz, że masz tyle czasu, że możesz je dokończyć. W innym przypadku nie radzę. Mimo, iż będziesz próbować odłożyć książkę na później nie dasz rady. Gwarantuję.
Jeżeli jeszcze nie znasz thrillerów Gerritsen, co warto przeczytać na początek? Tytułów jest bardzo dużo, wymienię tylko te, które na mnie zrobiły największe wrażenia. Zaczęła bym od „Umrzeć po raz drugi”, „Chirurg”, czy „Skalpel”. Chociaż nie ustępują im „Dolina umarłych” czy „Grzesznik”. Zresztą to bez znaczenia, od czego zaczniecie, wszystkie powieści was wciągną.

http://www.chilimy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here