Cień na tarasie

Taras to często miejsce, które obejmuje dość duży obszar i często nie jest on osłonięty co pozwala na korzystanie z niego tylko wtedy gdy jest ładna pogoda a słońce nie jest najmocniejsze.

Jak zrobić cień na tarasie? Aby uzyskać zamierzony efekt można wykorzystać do tego np. pergolę lub markizę, które osłonią nas przed deszczem i swobodnie będziemy mogli cieszyć się czasem spędzonym na tarasie.

Pergola czy markiza? Aby dokonać wyboru najlepiej najpierw dowiedzieć się czym są te dwie opcje, poznać ich różnice a także wady i zalety.

Pergola to duże nakrycie dachu o ładnej budowie, które dobrze chroni nie tylko przed deszczem, ale również przed wiatrem i słońcem.

Markiza to osłona przeciwsłoneczna, która idealnie sprawdza się na tarasie w domu jednorodzinnym a także na balkonie w bloku, skutecznie osłania przed promieniami słonecznymi.

Cechy opisujące oba rozwiązania:

Pergola

  • chroni przed słońcem, deszczem i wiatrem;
  • zbudowana na solidnej konstrukcji, która zapewnia bezpieczeństwo użytkowania;
  • jest nieprzemakalna;
  • istnieją pergole ruchome podobne wyglądem do żaluzji, można w ten sposób samodzielnie ustawić sobie kąt padania słońca na taras;
  • można ją montować przy ścianie budynku lub jako oddzielną konstrukcję;
  • ta opcja jest droższa;

Markiza

  • montowana do fasady budynku,sufitu lub krokwi:
  • ochroni taras przed mżawką podczas większych opadów będzie przemakać;
  • można ją rozwijać całą lub tylko częściowo;
  • jest to tańsze rozwiązanie.

Wady i zalety obu rozwiązań oraz różnice cenowe:

Jeżeli zależy nam na osłonięciu naszego tarasu tylko przed słońce to dobrym rozwiązaniem będzie markiza zaś dla tych którzy potrzebują ochrony także przed deszczem i wiatrem polecamy pergole. Wadą pergoli jest cena, która jest droższa lecz wystarcza nam na lata użytkowania i nie niszczy się tak szybko jak materiał markizy.

Cena pergoli jest wyższa ze względu na funkcje jakie spełnia i także jej konstrukcje. W Polsce cena pergoli waha się między 20 a 80 tysięcy złotych, wpływ na to ma wielkość tarasu oraz model wybranej pergoli.

Markiza jest tańszym rozwiązaniem lecz może się szybciej zniszczyć np. podczas mocnego deszczu można się podziurawić jeśli nie jest zwinięta. Jej cena zaczyna się od 2 tysięcy co uzależnione jest od wielkości, wyglądu oraz rodzaju sterowania nią.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.slonko.eu gdzie mogą Państwo obejrzeć wzory dostępnych pergoli oraz markiz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here