Jeśli masz do nauczenia duża partię skomplikowanego materiału albo wyjątkowo trudny projekt- lepiej chwyć klasyczna kartkę papieru i długopis.
Po pierwsze- to pobudza twoją kreatywność.
Robienie „bazgrołów” na kartce to nie przejaw znudzenia opracowywanym materiałem- jak nauczono nas myśleć w szkole; często jest wręcz przeciwnie! Wielu artystów, wizjonerów i biznesmenów korzysta głównie z tradycyjnych form notowania – przynajmniej w początkowych, koncepcyjnych fazach projektu. Z pozoru bezsensowne wodzenie długopisem po kartce pobudza jedno z najbardziej kreatywnych narzędzi jakie mamy- czyli nasza podświadomość. A pamiętaj, że podświadomość zaprzężona do wyszukania rozwiązań będzie pracować gdy wracasz z pracy, sprzątasz, gotujesz, a nawet gdy odpoczywasz. Pobudzenie jej do pracy na wczesnym etapie to inwestycja, która zwróci się wielokrotnie!
Po drugie- po prostu zapamiętujesz lepiej.
Z badań przeprowadzonych na Princeton University wynika, że ci, którzy stosują klasyczne, ręczne notatki zapamiętują znacznie lepiej, niż korzystający z formy elektronicznej. Testowi poddano dwie grupy studentów- za zadanie mieli przygotować notatki z nieznanego wcześniej materiału, a różnica polegała jedynie na użytych narzędziach- jedna z grup miała prowadzić notatki metoda elektroniczną (laptop), zaś druga – klasyczną (kartka). Studenci piszący na kartkach znacznie lepiej odpowiadali na pytania dotyczące materiału i lepiej interpretowali zawarte w nim informacje. I choć przyczyny tego stanu rzeczy nie są do końca jasne- wyniki mówią same za siebie!
Jeśli masz więc dylemat- laptop czy notes, to od dziś wybór jest prosty.

http://www.nowapolitologia.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here