Ciąża nazywana jest najpiękniejszym okresem w życiu kobiety. Kiedy zdecydujemy się na dziecko i wszystko idzie zgodnie z planem możemy czuć się naprawdę wyjątkowo kiedy czujemy, że pod naszym sercem rośnie i rozwija się mały człowiek, który na zawsze zmieni nasz świat.
O kobietach w ciąży mawia się, że promienieją, że widać po nich tę radość z oczekiwania na maluszka, wewnętrzne światło, które w jakiś magiczny sposób rozświetla twarz przyszłej mamy.
Ale czas ciąży to także niepokój, setki pytań, zwłaszcza u niedoświadczonych przyszłych mam, które po raz pierwszy są w ciąży. Czy bóle brzucha w ciąży mogą być groźne? Czy odczuwanie różnych ruchów lub ich brak to dobre i prawidłowe objawy? Okazuje się, ze bóle brzucha w ciąży to najczęściej objaw prawidłowy- że dziecko rośnie, porusza się w łonie matki, i wszystko przebiega zgodnie z planem. Trudno jednak nie będąc lekarzem zdiagnozować rodzaj bólu, więc jeśli ból brzucha budzi niepokój ciężarnej koniecznie należy udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, aby podczas badań sprawdził co się dzieje w brzuchu i ewentualnie rozwiał obawy przyszłej mamy.
Każda przyszła mama od chwili, w której dowiedziała się, że pod jej sercem rozwija się mały człowiek inaczej traktuje swoje ciało i wyraźniej przygląda się wszystkim sygnałom, jakie wysyła. Kiedyś zwykły i delikatny ból mógłby zostać zbagatelizowany, natomiast w okresie ciąży może on być oznaką, że dzieje się coś niedobrego z dzieckiem i że przebieg ciąży może być zagrożony. Dlatego tak ważne jest wsłuchanie się w siebie i reagowanie na nietypowe symptomy. Nikt nie podpowie nam co się dzieje, musimy samemu monitorować stan swojego organizmu, starać się zrozumieć zachodzące w nim zmiany. W czasie ciąży nie jesteśmy odpowiedzialne już tylko za siebie, ale też za małego, bezbronnego człowieka, który rozwija się pod naszym sercem. Czy bóle brzucha w ciąży mogą być groźne? W nielicznych przypadkach niestety mogą. Podczas bólu organizm daje nam znać, ze dzieje się coś złego i wtedy jak najszybciej trzeba skontaktować się z lekarzem.

http://www.pasazmamy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here