Współcześnie biustonosz jest bardzo istotnym elementem garderoby każdej kobiety. Spełnia dwie funkcje – praktyczną oraz estetyczną. Dla jednych kobiet ważny jest wygląd, dla innych liczy się przede wszystkim komfort. Czy biustonosz może mieć negatywny wpływ na kondycję zdrowotną kobiety? Okazuje się, że owszem.

Duży biust

W przypadku kobiet posiadających duży biust, który w skrajnych przypadkach może ważyć nawet kilka kilogramów noszenie odpowiedniego biustonosza może mieć zbawienny wpływ na zdrowie. Specjalna konstrukcja jest odpowiedzialna za podtrzymanie piersi co znacznie odciąża kręgosłup. Boleści związane z przeciążeniem kręgosłupa niosą ze sobą wiele niebezpiecznych konsekwencji, dlatego istotne jest przede wszystkim trafne dobranie i nie chodzi tu tylko o rozmiar. Na szczęście istnieje wiele sklepów w których wybór jest ogromny i dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jednym z nich jest prestiżowy i ekskluzywny Ewa Bien – https://ewabien.com.

Negatywne konsekwencje

W ostatnich latach zrodziło się wiele kontrowersyjnych opinii naukowców dotyczących negatywnych konsekwencji związanych z noszeniem stanika. Jeden z francuskich badaczy ustalił na podstawie 130 kobiet, iż staniki nie rozwijają należycie mięśni pleców. Kobiety, które nie nosiły w tym okresie biustonoszy zachowały prawidłową sylwetkę, a ich piersi cechowały się większą jędrnością . Wniosek? Wieloletnie noszenie stanika wpływa negatywnie na jędrność piersi. Inny naukowiec stwierdził, że chodzenie bez biustonosza, co wiąże się z brakiem ucisku znacznie poprawia krążenie krwi. Niesie to ze sobą wiele zalet takich jak poprawa pracy serca, czy zdrowsza i lepiej wyglądająca skóra. Jak widać opinii jest wiele, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zachowanie rozsądku i umiaru, który polega na dobraniu odpowiedniego typu biustonosza do naszych predyspozycji.

Typy staników

Obecnie wybór biustonoszy jest bardzo szeroki. Podział nie dotyczy wyłącznie rozmiarów, czy estetyki, ale także rodzajów mających bezpośrednie przełożenie zarówno na wizerunek, jak i na zdrowie. Oto najpopularniejsze z rodzajów biustonoszy:

Soft – miękki oraz przyjemny w dotyku. Dzięki zastosowanemu wysokiej jakości materiałowi trudno odczuć, że mamy go na sobie. Wykończenia są najczęściej zmysłowe i kobiece.

Semi Soft – jest to biustonosz przeznaczony dla kobiet, które nie lubią przesadnych usztywnień, a obawiają się wersji soft ze względu na całkowitą miękkość materiału. Konstrukcja dzieli się na dwie części – górną, która odznacza się lekkością i miękkością oraz dolną – usztywnioną.

Balconette – biustonosze luksusowe i ekskluzywne. Pięknie uwydatnia i eksponuje piersi, charakteryzuje się ogromną uniwersalnością, co sprawia, że będzie fantastycznym wyborem zarówno na co dzień, jak również na romantyczne wieczory.

Push Up – znakomicie uwydatnia niewielkie piersi. Nabierają one zaokrąglonych kształtów – dlatego jest to propozycja dla kobiet odważnych.

Plunge – taki rodzaj biustonosza jest dedykowany z myślą o dekoltach w szpic. Charakteryzuje się niskim mostkiem, co znakomicie sprawdzi się przy wycięciach.

Z tymi i wieloma innymi rodzajami, a także z bogatym wyborem ekskluzywnych biustonoszy można zapoznać się na stronie internetowej – https://ewabien.com/pl/biustonosze.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here