Bezpieczny pupil zawsze jest oznaczony

Chcesz zapewnić bezpieczeństwo swojemu psu lub kotu? Boisz się, że się zgubi i nie będzie umiał znaleźć drogi do domu, a nikt w okolicy go nie rozpozna? A może po prostu lubisz ozdabiać obrożę swojego zwierzaka? Niezależnie od tego, która z tych opcji jest trafna, zawsze warto zainwestować w zawieszkę do obroży.

Zguba widoczna od zaraz

Nawet jeśli Twój pies, kot, czy inne zwierzątko mieszka tylko w domu i nie wychodzi na dwór bez smyczy, to warto zainwestować w oznaczenie dla nich. Oczywiście, możesz zainwestować w czipowanie zwierzaka, ale takie oznaczenie można wykryć dopiero na wizycie zwierzęcia u weterynarza, zwykle na prośbę osoby, która z nim do niego przyszła. Czip nie wskaże z daleka przechodniom, że zwierzę jest udomowione i czekają na niego w domu stęsknieni właściciele. Co więcej, zwierzęta posądzane o bezdomność mogą mieć większy problem z otrzymaniem pomocy od innych osób, obawiających się, czy zwierzę, aby na pewno jest zdrowe i czy nie jest agresywne. Obroża z zawieszką od razu sugeruje, że zwierzę ma swój dom, niezależnie od tego, czy spróbuje go złapać pomocny człowiek, czy profesjonalny hycel.

Identyfikator dla psa nie musi być duży – wystarczy, że zmieszczą się na nim najważniejsze informacje o jego imieniu adres lub numer telefonu do właściciela. W ten sposób Twój pupil może o wiele szybciej wrócić do domu, z którego przypadkiem uciekł. Adresówka dla kota to równie świetny pomysł. Każdy zwierzak jest o wiele bezpieczniejszy, kiedy większość dnia spędza w domu, a na dwór wychodzi pod okiem swoich właścicieli. W ten sposób nie wpadnie pod samochód, nie zostanie zaatakowane przez inne zwierzę i nie zarazi się żadną chorobą. Hodując zwierzęta domowe, najlepiej dbasz o ich bezpieczeństwo.

Jaki identyfikator wybrać?

Spośród wielu dostępnych modeli i opcji, trudno się zdecydować na idealny identyfikator dla Twojego zwierzaka. Czym więc się kierować? Najlepiej rozmiarem. Jak dużo informacji chcesz zawrzeć na zaczepce? Tylko numer telefonu? Dwa numery telefonu? Imię zwierzaka? Adres? Dopasuj też zawieszkę do poziomu aktywności zwierzaka – jeśli lubi dużo biegać, skakać i tarzać się, zdecyduj się na coś mniejszego, co nie będzie się odbijać od jego szczęki i głowy. Zawieszka musi być też wytrzymała, a napis na niej nie może się zetrzeć w trakcie zabawy zwierzaka, czy pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, jak śnieg czy deszcz. Najlepiej zdecydować się na metalowe zawieszki i zainwestować w grawerowane napisy, które są zdecydowanie najtrwalsze. Dostępne są różne kolory identyfikatorów i różne style wykonania – od klasycznych, minimalistycznych, po zabawne kształty. Wybierz taki, który najbardziej wpadł Ci w oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here