Jakie błędy najczęściej popełniają copywriterzy?

0
Research w copywritingu
fot. Pixabay.com

Copywriter to osoba, która zajmuje się kreatywnym tworzeniem różnego rodzaju treści na strony internetowe, blogi, materiały reklamowe, social media i nie tylko. Copywritingiem natomiast określa się zajęcie, które wykonuje. Dziś to bardzo popularna forma pracowania online, po którą w pandemii sięgnęło bardzo dużo osób. Zajmujesz się copywritingiem lub planujesz zacząć? Podpowiadamy, jakich błędów unikać w swojej pracy. 

Przeczytaj też: http://www.droga.com.pl/copywriting-5-najczestszych-bledow-w-tworzeniu-tresci-przeczytaj-i-dowiedz-sie-czego-unikac/

Czy każdy może zajmować się copywritigiem?

Wiele osób aspiruje dziś do zajmowania się copywritingiem. Zapotrzebowanie na teksty różnej jakości, zarówno bardzo profesjonalne i oparte na rzetelnym resaerchu, jak i takie, które nie wymagają zbyt dużego zaangażowania, jest bardzo duże. Bardzo duża jest jednak również społeczność copywriterów, którzy chcą pisać. Nie wszyscy jednak to potrafią i nie wszyscy się do tego nadają. Duża konkurencja na rynku sprawia, że wśród zleceniodawców wygrywa często niska stawka, oferowana przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z copywritingiem. Osoba, która zajmuje się tym profesjonalnie i traktuje ten zawód jako formę zarabiania na życie, może mieć problemy z tym, aby się przebić ze swoją stawką, a jej umiejętności często mocno wykraczają ponadto to, czego oczekuje klient. Nic więc dziwnego, że nie chce płacić więcej, skoro może zapłacić mniej komuś, kto oferuje niższą stawkę.

Jakie błędy popełnia copywriter?

Jest kilka błędów, na które warto zwrócić uwagę, kiedy zajmujemy się copywritingiem i zacząć ich unikać, a w końcu całkiem wyeliminować. Copywriter ma dwa ważne zadania przed sobą, gdy decyduje się przyjąć zlecenie na tworzenie treści. Przede wszystkim powinien on najpierw wykonać dobry, rzetelny resaerch, a następnie przystąpić do tworzenia tekstu. Jego treść musi być oryginalna, zupełnie unikatowa, taka, której jeszcze przed nim nikt nie napisał i nikt nie wymyślił.

Słabo wykonany resaerch powoduje, że artykuł, do którego zabiera się copywriter, staje się niekompletny i mało wartościowy pod względem treści. Ponadto copywriter w natłoku pracy może zbyt mało koncentrować się na poprawnej pisowni tekstu, zarówno pod względem gramatyki, ortografii, jak i stylistyki. Dobry copy nie powinien pozwalać sobie nawet na literówki, a co dopiero większe błędy. Innym błędem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest zbyt mała znajomość reguł rządzących treścią w internecie, a konkretnie zasad SEO. Pozycjonowanie jest najważniejszym aspektem, na jaki wielu klientów zwraca uwagę. Dobry copywriter to copywriter, który doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Zobacz też: https://www.zouza.pl/jak-wybrac-odpowiedni-ekspres-do-kawy/

Salon kosmetyczny – jak go otworzyć? 

0
salon kosmetyczny

Usługi kosmetyczne cieszą się ogromnym zainteresowaniem od wielu lat. Klientów w takiej branży nie brakuje, a co za tym idzie jest to idealna gałąź usług, jeżeli zależy nam na otwarciu dobrze prosperującego z salonu. Być może interesujesz się makijażem oraz szeroko rozumianą kosmetyką i chciałbyś otworzyć swój własny salon? Przekonaj się, w jaki sposób to zrobić! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/jak-otworzyc-salon-kosmetyczny/ 

Na początek wybierz miejsce 

Na samym początku powinniśmy zastanowić się w jakim miejscu chcielibyśmy pełnić swoje usługi. Zastanówmy się, ile miejsca jest nam potrzebny na otwarcie salonu i zniszczenie wszystkich stanowisk pracy. Kiedy finanse nam na to pozwalają powinniśmy wybrać miejsce położone blisko centrum miasta, ponieważ taka lokalizacja pisze ciągnie dużą ilość klientów. W trakcie poszukiwań lokalu Ważne jest aby zwrócić uwagę na to, czy budynek jest w dobrym stanie technicznym i czy posiada wszystkie pomieszczenia, które są niezbędne do otwarcia salonu. Pozwoli nam to na brak generowania większych kosztów, ponieważ nie będziemy musieli wykonywać niepotrzebnych remontów. 

Własny salon kosmetyczny –  założenie działalności 

W obecnych czasach założenie działalności gospodarczej to nic prostszego. Na początku powinniśmy wybrać formę działalności którą chcemy prowadzić i zapoznać się z aktami regulującymi wybraną przez nas formę działalności.

Po wyborze nadszedł czas na wybór odpowiedniego kodu działalności, jaką chcemy wykonywać. Został on określony w polskiej klasyfikacji działalności. Decyzja o tym, kto i jak będzie prowadził dokumentacji finansową firmy powinna być podjęta na etapie zakładania firmy.

Następnie została już tylko rejestracja firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. W ciągu 14 dni od wpisu do CEIDG, mam obowiązek zgłosić działalność do Głównego Urzędu Statystycznego, gdzie zostanie nadany REGON. Następnie w ciągu 14 dni od założenia działalności należy zgłosić się do Państwowej Inspekcji oraz Sanepidu. 

Ustalenie cen 

Ważnym aspektem jest ustalenie ceny zabiegów. Możemy je ustalić w zależności od tego jak duże koszta ponosimy, aby taka działalność została prowadzona. W tym przypadku powinniśmy uwzględnić koszty zatrudnienia, ZUS, w koszty sprzętu, media i koszty wynajmu. Konieczne przy ustalaniu cen jest również poziom wykwalifikowanych pracowników, którzy będą wykonywać usługi. 

Zobacz też: https://www.zouza.pl/kosmetyczka-ile-zarabia/

Organizacja przeprowadzki biura w kilku krokach

0
Organizacja przeprowadzki biura w kilku krokach

Przeprowadzka biura do nowej lokalizacji to zawsze duże wyzwanie, niezależnie od wielkości firmy. Oprócz spakowania samego biura, do przedsięwzięcia należy przygotować pracowników i tak zaplanować ich pracę, by sytuacja nie miała wpływu na działalność. Na zmianę adresu firmy należy przygotować także partnerów biznesowych oraz klientów. Generalnie do przeprowadzki biura trzeba się przygotować ze sporym wyprzedzeniem czasowym.

Od czego zacząć przeprowadzkę?

Zaplanować datę z dużym wyprzedzeniem – o konkretnym dniu można już wtedy zawiadomić pracowników, klientów i wszystkich zainteresowanych. Warto ułożyć plan przeprowadzki oraz checklistę. W dalszej kolejności należy wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się pakowaniem oraz przewożeniem rzeczy w nowe miejsce. Profesjonaliści mogą okazać się w tej sytuacji nieocenieni. Oczywiście w sam proces pakowania można zaangażować pracowników, a firmę zamówić do samego przewożenia wyposażenia. Planując wszystkie działania należy odpowiednio oszacować czas na każdą czynność, wziąć pod uwagę wszelkie możliwe przesunięcia. Warto pamiętać także o zamówieniu usługi sprzątania do starego biura. 

Kolejne kroki przeprowadzki

Przeprowadzkę można wykorzystać do wykonania inwentaryzacji posiadanych sprzętów i wyposażenia. Należy pamiętać, że w przypadku dokumentów z danymi wrażliwymi firmy przeprowadzkowe zabezpieczają je w specjalne pojemniki z plombą – dzięki czemu jest pewność, że dane osobowe będą odpowiednio zabezpieczone. Przy okazji zbędne papiery można zniszczyć w niszczarce. Jeśli chodzi o odpowiednie pakowanie to bardzo ważne jest opisanie poszczególnych pudeł, wykorzystanie ich prawidłowo (najcięższe rzeczy na dno, lżejsze na górę) oraz prawidłowe zabezpieczenie elektroniki i sprzętu biurowego. Planując przeprowadzkę trzeba kupić dużo kartonów, taśm, przyda się również folia bąbelkowa czy folia stretch.

Ostatni krok – organizacja w nowym biurze

Wbrew pozorom ostatnim krokiem przeprowadzki nie jest przewiezienie rzeczy, ale organizacja pracy w nowym biurze. Przydadzą się tu dobrze opisane pudła, aby uniknąć chaosu. Zaaranżowanie miejsca w nowej przestrzeni dobrze mieć już rozplanowane przed przeprowadzką, aby sprawnie rozłożyć wszystkie miejsca pracy i powrócić do jak najszybszej działalności w nowym miejscu. Firma przeprowadzkowa taka jak transportplus.pl może pomóc przy rozpakowywaniu rzeczy. Warto jednak, aby każdy pracownik spakował swoje miejsce pracy a następnie je rozpakował. Generalnie dobrze rozplanowane przenosiny biura nie muszą być dezorganizujące dla działalności. Ważne jest odpowiednie zaplanowanie działań.

Płytki łazienkowe – co warto wiedzieć przed zakupem?

0
Płytki łazienkowe

Łazienka to szczególne pomieszczenie w każdym domu. Z jednej strony – pełni ono funkcje głównie praktyczne: tworzy przestrzeń, w której będziemy mogli bez skrępowania kąpać się, dbać o swoje ciało i poddawać je pielęgnacji. Z drugiej strony – łazienka powinna być starannie zaaranżowana, by spędzony w niej czas mijał przyjemnie i błogo. Kluczowym elementem wystroju są płytki, za pomocą których ozdabiamy ściany i podłogę. Poniżej podpowiemy nieco więcej na temat płytek łazienkowych, skupiając się na dwóch kwestiach – jaki rodzaj płytek możemy znaleźć w ofercie dostępnych sklepów oraz na jakie parametry warto zwrócić uwagę.

Płytki łazienkowe – estetyczne, wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci

Płytki łazienkowe należy dobierać pod kątem konkretnego pomieszczenia, a dokładnie – jego aranżacji. Liczą się więc przede wszystkim względy estetyczne i preferencje osób, które z danej łazienki będą korzystać. 

Pierwszą sprawą jest rodzaj materiału, z którego płytki zostały wykonane. Do najpopularniejszych należą płytki ceramiczne, które są dostępne w niemal każdym sklepie stacjonarnym oraz internetowym. Ich zaletą jest również niska cena oraz szeroka paleta dostępnych modeli – znajdziemy niemal wszystkie potencjalnie interesujące nas barwy, odcienie i motywy.

Do najpopularniejszych odmian płytek ceramicznych należą: terakota, glazura oraz gres. Pierwsze z nich to płytki kamionkowe, których powierzchnia pokryta została specjalnym szkliwem. Dzięki temu są gładkie w dotyku oraz niezwykle estetyczne – ich powierzchnia może być matowa lub połyskliwa.

Glazura to ceramika imitująca optycznie porcelanę. Jej szklana powierzchnia również nie przepuszcza wody. Minusem jest jednak ich większa kruchość – przez co nie nadają się do wykładania podłóg, a jedynie ścian.

Gres to odmiana ceramiki, która gwarantuje wysoki stopień odporności na działania sił fizycznych. Płytki gresowe są po prostu w wysokim stopniu wytrzymałe i twarde. Są także niewrażliwe na działanie niskich i wysokich temperatur. Dzięki temu można stosować je zarówno jako płytki podłogowe, jak i naścienne. Do najpopularniejszych podtypów płytek gresowych należą: gres porcelanowy i techniczny.

Najważniejsze parametry płytek łazienkowych

Przeglądając ofertę dostępnych płytek, należy zwrócić uwagę nie tylko na ich parametry estetyczne, ale również praktyczne. Do nich należy stopień antypoślizgowości, nasiąkliwości oraz ścieralności.

Antypoślizgowość to cecha świadcząca o „bezpieczeństwie” korzystania z danych płytek. Jest oznaczana symbolem składającym się z dużej litery R oraz liczby. W przypadku łazienek domowych – polecamy sięgać po płytki oznaczone jako R9 lub R10. Płytki takie znajdziesz pod linkiem https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne/plytki-lazienkowe/.

Nasiąkliwość oznacza stopień wchłaniania wilgoci przez daną płytkę. W przypadku łazienek – parametr ten powinien być jak najniższy i wynosić 3% lub mniej. Jest o tyle ważne, że przy nadmiernym nasiąkaniu, płytki mają tendencję do pękania.

Ścieralność oznacza odporność płytek na działanie sił fizycznych – zwłaszcza tarcia. Znajdziemy płytki w aż pięciu klasach ścieralności, które będą w różnym stopniu odporne na odbarwienie lub ścieranie ich powierzchni. W przypadku łazienek – warto wybierać płytki o klasie 2-3, czyli dedykowane do pomieszczeń często użytkowanych.

Zmysłowa bielizna dla fanek wygody – co sprawdzi się najlepiej w Twojej sypialni?

0
bielizna

Planujesz nastrojowe spotkanie we dwoje i szukasz odpowiedniego stroju, ale jednocześnie nie chcesz rezygnować z wygody? W branży bieliźniarskiej nie brakuje zmysłowych propozycji, które rozpalą wyobraźnię ukochanego i zapewnią uczucie niesamowitego komfortu przez cały wieczór. Poznaj najciekawsze inspiracje z działu z bielizną dla kobiet, które w kwestii sypialnianej garderoby nie godzą się na kompromisy.

Body – skromnie i seksownie

Body już dawno wyszło poza sypialnię i jest obecnie jednym z najmodniejszych strojów na co dzień, na randki i na imprezy. Warto jednak przypomnieć sobie jednak jego najbardziej zmysłową wersję, która ze względu na liczne prześwity i wycięcia jest zarezerwowana raczej tylko na gorący wieczór we dwoje. Jednoczęściowa bielizna pięknie układa się na ciele i na dodatek może z powodzeniem zamaskować drobne niedoskonałości w okolicy brzucha.

Sporo wygody może zapewnić zwłaszcza body damskie krótki rękaw, które na pewno nie zsunie się podczas zmysłowego tańca. Za alternatywę można uznać modele na ramiączkach, zwłaszcza w wersji z możliwością regulacji. Bardzo praktycznym rozwiązaniem może być również body z otworem w kroku, dzięki któremu można pozostać w seksownym stroju nawet podczas miłosnych igraszek z ukochanym.

Komplet bielizny – bezpieczna klasyka

Wiele pań najpewniej czuje się w zmysłowym komplecie bielizny, który jest uważany za klasykę sypialnianej garderoby. I choć to właśnie z takim strojem można spotkać się najczęściej, to nadal można przy jego pomocy oczarować partnera. Wystarczy sięgnąć po jeden z kuszących zestawów z internetowego sklepu Passionne, w którym nie brakuje odważnych propozycji dla kobiet lubiących podkreślać swoje wdzięki.

Kluczem do sukcesu w przypadku kompletu bielizny jest odpowiednie dopasowanie. Najlepiej podczas zakupów porównać rozmiar i krój elementów seksownego zestawu ze swoimi standardowymi majtkami i biustonoszami. Uczucie komfortu z pewnością pomoże zachować zmysłową pewność siebie i skupić się na urokach nastrojowego wieczoru we dwoje. Natomiast ukochany z pewnością będzie zachwycony kompletem z prześwitami lub koronką.

Bodystocking – niczym druga skóra

Ten typ bielizny pojawił się w sklepach z bielizną stosunkowo niedawno i z miejsca zdobył serca wielu kobiet. Bodystocking przypomina jednoczęściowy kombinezon, jednak w przeciwieństwie do standardowej wersji jest wykonane z półprzezroczystej lub nawet przezroczystej tkaniny. Niemałą popularnością cieszą się zwłaszcza modele z siatkowanego materiału ze zmysłowymi aplikacjami.

Bodystocking ma tak spore grono fanek, ponieważ jest wygodne i daje poczucie bezpieczeństwa. Nie krępuje ruchów i zakrywa wszelkie niedoskonałości, które mogą być źródłem kompleksów np. blizny, rozstępy lub cellulit. W przypadku modeli z otworem w kroku nie trzeba nawet zdejmować bielizny. Dzięki niepozornemu i bardzo seksownemu bodystocking kobieta może dodać sobie pewności siebie, co na pewno podniesie jakość sypialnianych igraszek.

Wiskoza – co musisz wiedzieć?

0
Wiskoza

Wiskoza jest materiałem, który coraz częściej pojawia się na metkach naszych ubrań i nie tylko. Nie ma w tym nic dziwnego – jest to materiał bardzo wygodny, dobrze się z niego szyje i ma kilka ważnych właściwości, które sprawdzą się w przypadku wielu użytkowników, również tych z wrażliwą skórą. Co musisz wiedzieć o tym materiale, zanim zdecydujesz się na ubrania z niego uszyte?

Czym się kierować, kupując śpioszki dla niemowlęcia?

0
śpioszki dla niemowlęcia

Przede wszystkim śpiochy niemowlęce powinny być wygodne. Niemowlę musi mieć swobodę ruchów i móc poruszać nóżkami i rączkami. Nic nie powinno tych ruchów krępować. Śpioszki muszą być też wygodne dla mamy, która będzie je dziecku zakładać. Rozciągliwa tkanina typu strecz lub dzianina pozwoli łatwo rękawki i nogawki rozszerzyć, by swobodnie ubrać malucha.

Sprawdź, jak stworzyć domowy ogródek

0
Zioła z domowego ogródka udoskonalą smak naszych potraw
fot. Pixabay.com

Zieleń w domu to podstawa dobrego samopoczucia i radości z każdego dnia. Jeśli więc marzy Ci się ogródek w kuchni lub zielnik, sięgnij po nasz poradnik. Przeprowadzimy Cię przez proces zakładania domowego ogródka krok po kroku. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/jak-stworzyc-domowy-ogrodek-krok-po-kroku/

Po pierwsze: miejsce na domowy ogródek

Najlepszym miejscem na stworzenie domowego ogródka będzie kuchnia lub balkon. W przypadku dobrze nasłonecznionego balkonu mamy bardzo ułatwione zadanie. Nasze zioła będą rosły bujne, jeśli tylko zadbamy o ich odpowiednie nawodnienie. Parapet kuchenny lub miejsce na kuchennym blacie z kolei również będzie się nadawało do hodowania roślin. Zwłaszcza, że podczas gotowania będziemy mieć je nieustannie pod ręką.

Do stworzenia takiego ogródka domowego będą nam również potrzebne doniczki, a konkretnie wkłady oraz osłonki doniczkowe. Osłonki warto dobrać do wyglądu i charakteru balkonu czy mieszkania. Będą wówczas ich dodatkową ozdobą.

Po drugie: zioła warte zasadzenia w domowym ogródku

Odrobina wiedzy na temat tego, jakie rośliny zasadzić w domowym ogródku, jest niezbędna. Zastanówmy się więc, z jakich ziół korzystamy najczęściej podczas przygotowywania posiłków. Jeśli chodzi zaś o inne, nie stosowane przez nas do tej pory, może przyszedł czas na spróbowanie nowych smaków?

Zioła, które są proste do uprawiania w domowych warunkach oraz często wykorzystywane do przyrządzania potraw, to przede wszystkim:

  • bazylia – ulubiony dodatek wielu osób do dań kuchni włoskiej. Warto wiedzieć, że zwalcza wolne rodniki oraz jest bogata w witaminy A, K, C, magnez, żelazo, potas i wapń.
  • szczypior – najlepiej wyhodować go z cebuli dymki, a następnie dodawać do past, sera białego, czy po prostu posypywać nim kanapki. Szczypior jest bogaty w witaminy C, E, A, K i B2.
  • kolendra – to idealny dodatek do ryb. Bardzo dobrze wpływa na funkcjonowanie wątroby.
  • oregano – jest bogate w witaminy i błonnik. Bardzo szybko rośnie, jeśli jest w nasłonecznionym miejscu oraz często podlewany. To idealny dodatek do zup, sosów, makaronów i dań kuchni włoskiej.
  • mięta – idealna na żołądkowe problemy. Możemy z niej parzyć herbatę, wykorzystywać do przygotowywania lemoniady i innych napojów, które orzeźwią nas latem.
  • majeranek – doskonały do zup, sosów, ziemniaków, pieczeni.
  • rozmaryn – doskonale pasuje do pieczonych ziemniaków i ryb.

Zobacz też: https://www.zouza.pl/czy-szkodzi-nam-zywnosc-gmo/

Sprawdzony fizjoterapeuta z Banina

0
fizjoterapeuta

Coraz więcej osób odczuwa nie tylko przymus ale również potrzebę skorzystania z usług fizjoterapeuty. To specjalista, który zajmuje się nie tylko osobami po różnorodnych wypadkach, wylewach czy zawałach. Warto pamiętać, że z usług fizjoterapeuty, który działa na terenie Banina może skorzystać każdy. Więcej z nas ma problemy ze stawami czy plecami, dzieci potrzebują wsparcia, które skorygują wady postawy czy stóp. Dlatego odczuwasz ból  nie czekaj aż minie ale udaj się do fizjoterapeuty. 

Dlaczego tak chętnie bagatelizujemy swoje problemy?

Siedzący tryb życia znacząco osłabia naszą kondycję oraz samopoczucie. Brak ruchu, zniechęcenie i nawracający ból: kolan czy pleców może skutecznie odbierać nam chęci do działania. Jednak bardzo często zamiast udać się po pomoc do specjalisty czekamy na poprawę sytuacji. Nie robimy nic lub przyjmujemy różnorodne, nie zawsze skuteczne suplementy diety.

Dlaczego tak chętnie bagatelizuje swoje dolegliwości? Często wstydzimy się pomocy, wydaje się nam, że skoro nie jesteśmy osobami starszymi nie potrzebujemy pomocy. Nic bardziej mylnego. Pamiętaj, że z usług fizjoterapeuty z Banina może skorzystać każdy bez względu na wiek czy rodzaj dolegliwości. Zdrowie jest najważniejsze dlatego działaj, a nie bądź bierny. 

Fizjoterapeuta z Banina – zakres usług

Fizjoterapeuci zajmują się wieloma, wszelkiego rodzaju schorzeniami czy urazami. Pracują bardzo często z osobami po wypadkach czy tymi, które cierpią na różne choroby i schorzenia. Osoby po wylewie czy zawale bardzo potrzebują wsparcia specjalisty. Regularne ćwiczenia oraz masaże pomagają powrócić do sprawności. 

Oprócz zajęć z osobami przewlekle chorymi lub tymi, które wracają do poprzedniej sprawności po wypadkach czy urazach fizjoterapeuci z Banina zajmują się osobami, które odczuwają różnorodne bóle i schorzenia. Siedzący tryb życia, ograniczenie ruchu, nadwaga – wszystko to może powodować problemy nie tylko z plecami ale również z innymi częściami ciała. Fizjoterapeuci pomogą Ci zniwelować ból lub całkowicie go zlikwidują.

Warto pamiętać o tym, że specjaliści zajmują się także dziećmi. Wady postawy, nieprawidłowe ułożenie stóp w czasie chodzenia – fizjoterapeuci mają na to swoje, sprawdzone sposoby. 

Jak umówić się na wizytę?

Zdecydowałeś się na skorzystanie z usług fizjoterapeuty z Banina. Co dalej? Wpisz w wyszukiwarkę internetową odpowiednie hasło typu fizjoterapeuta banino, wybierz specjalistę i umów się na wizytę. Po zapoznaniu się z zakresem usług oraz cennikiem zarezerwuj termin. Zadzwoń i pamiętaj, że twoje działanie jest jak najbardziej słuszne – zdrowie jest najważniejsze.

Kremy do rąk – pielęgnacja dłoni na każdą porę roku

0
Kremy do rąk

Dłonie narażone są na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. To zmienna temperatura i chemia gospodarcza. A od wielu miesięcy również częsty kontakt ze środkami do dezynfekcji z wysuszającym alkoholem. Aby zadbać o piękny, zdrowy wygląd skóry, bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja dłoni. Na czym powinna polegać? Odpowiadamy!

Kiedy warto używać kremu do rąk?

Osoby, które nie mają zauważalnych kłopotów ze skórą dłoni, większą uwagę na jej pielęgnację zwracają najczęściej w okresie zimowym. Wówczas pojawia się ryzyko nadmiernego przesuszenia na skutek niskich temperatur oraz pieczenie czy swędzenie podrażnionej mrozem cery. Warto jednak pamiętać o tym, z jak wieloma czynnikami musi ona walczyć również w inne pory roku.

Dłonie w okresie pandemii wymagają regularnego mycia i dezynfekcji – nawet kilka razy dziennie. W trakcie tych czynności nie tylko zabijane są bakterie i wirusy, ale także sama skóra ulega przesuszeniu. Ma na to wpływ między innymi usuwanie naturalnej warstwy lipidowej, która chroni skórę przed podrażnieniami. Kremy do rąk będą potrzebne jednak nie tylko ze względu na pandemię. Mydła i środków czystości używa się tak czy inaczej. To także zbyt wysoka i zbyt niska temperatura powietrza (lub wody używanej do kąpieli i sprzątania), za suche powietrze w pomieszczeniach czy praca fizyczna, której skutkiem jest utwardzanie się skóry.

kremu do rąk

Zastanawiając się nad właściwą pielęgnacją, w pierwszej kolejności warto wziąć pod uwagę jej częstotliwość. Jak często używać kremów do skóry dłoni? To w dużej mierze zależy od kondycji skóry, z całą pewnością jednak należy wcierać krem pod każdym myciu rąk mydłem, użyciu płynu do dezynfekcji, sprzątaniu (kontakcie z chemią gospodarczą) oraz przed kontaktem z mrozem czy upalną temperaturą.

Najlepszy krem do rąk — jakie powinien mieć składniki?

Najważniejszym krokiem pielęgnacji skóry dłoni jest oczywiście wybranie odpowiedniego kosmetyku. Krem zawsze należy wybierać zgodnie z potrzebami swojej skóry, a więc jej wiekiem, typem i ewentualnymi problemami. Do najpopularniejszych grup tych kosmetyków należą:

Krem do rąk suchych i popękanych — nawilżający, regenerujący. Jest odpowiedni dla skóry, która szybko ulega wysuszaniu, pojawiają się na niej białe ślady (np. po delikatnym podrapaniu paznokciem) i zaczerwienienia, jest skłonna do podrażnień, pieczenia i swędzenia. Poszukując odpowiedniego produktu, zwróć uwagę szczególnie na kremy, które zawierają wyciąg z aloesu, dodatek masła shea lub olej konopny.

Krem do rąk o skórze normalnej — jest to odpowiedni wybór dla osób, które nie mają problemu z suchością dłoni i poszukują przede wszystkim produktu pielęgnacyjnego. Składniki, które dbają o skórę dłoni to między innymi keratyna, olejek rycynowy czy pantenol.

Krem do rąk o skórze wymagającej specjalnej ochrony — do stosowania zapobiegawczo celem osłony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi czy negatywnym wpływem silnej chemii. Odpowiada na potrzeby osób, które szukają kremu do rąk na zimę bądź lato czy do ochrony skóry przed kontaktem np. ze środkami do sprzątania. Warto wybierać na przykład kremy z jedwabiem, ekstraktem z perły lub mocznikiem; wykazują one między innymi właściwości łagodzące.

Krem do rąk o skórze dojrzałej — odpowiedni dla osób, które liczą przede wszystkim na wygładzenie zmarszczek dłoni oraz zabezpieczenie skóry przed negatywnym wpływem promieni UV (z filtrem SPF). Często zawiera kwas hialuronowy, który dodatkowo dogłębnie nawilża. Na rynku dostępne są także kremy z kolagenem (ściągającym skórę) lub antyoksydantami – witaminą A, E i C.

Leczniczy krem do rąk, które potrzebują silnej regeneracji — a więc do skóry atopowej, z egzemą czy w przypadku potrzeby zregenerowanie płytek paznokci. Skład będzie różnił się w zależności od problemu, jednak znaczna większość kosmetyków należy do grupy produktów odżywczych. Składniki, które działają na skórę naprawczo, to między innymi: oliwa z oliwek, olej arganowy i trójglicerydy kwasów kaprylowego i kaprynowego, które odbudowują płaszcz hydrolipidowy naskórka.

W przypadku potrzeby intensywnej regeneracji skóry, warto także przetestować domowy kompres. Wystarczy nałożyć przed snem grubą warstwę kremu pielęgnacyjnego lub odbudowującego na dłonie i wsunąć je w bawełniane rękawiczki. Wówczas składniki będą wchłaniać się jeszcze skuteczniej.

Najlepszy krem do rąk będzie więc tym, który wybierzesz konkretnie do potrzeb swojej skóry. W taki sposób najskuteczniej dobierzesz kosmetyk dla siebie!

Artykuł sponsorowany.

Zobacz też