Wizażystka

Interesujesz się modą, makijażem i wszystkim co jest związane z wyglądem? Pomyśl o zostaniu wizażystką. Jeśli jesteś kreatywna, komunikatywna, masz pozytywne nastawienie i dbasz o detale, to sprawdzisz się w tej pracy.

Jak rozpocząć swoją przygodę ze stylizacją i wizażem? Oczywiście ważne są zainteresowania i praktyka na własny użytek, ale przyda się także ukończenie profesjonalnej szkoły wizażu lub kursu. Możesz wybrać kurs dla początkujących i zobaczyć czy to coś dla ciebie lub zapisać się na roczny kierunek wizażystka/stylistka.

Czym zajmuje się wizażystka?

Wizażystka/stylistka to ktoś, kto pracuje nad zmianą wizerunku klienta – oczywiście na lepsze. Po wysłuchaniu potrzeb danej osoby stara się odmienić jej wygląd – sposób ubierania się, fryzurę, makijaż. Dobiera fryzurę i makijaż do kształtu twarzy, budowy ciała, typu urody, rodzaju wykonywanej pracy itp. Strój dobiera w zależności od typu sylwetki, wieku, rodzaju i koloru cery, wykonywanego zawodu. Potrafi dopasować stylizację klienta do okoliczności. Jest doradcą ds. całościowego wyglądu. Musi orientować się w trendach modowych, w makijażu i fryzurach. Łączy te wszystkie elementy w całość i tworzy spójną stylizację.

Kurs wizażystki dla początkujących

Aby rozpocząć przygodę z wizażem i stylizacją, można ukończyć krótki (trwający 28 godzin) kurs wizażu dla początkujących. Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie zgodne ze wzorem MEN oraz certyfikat szkoły Żak.

Program kursu obejmuje następujące części: część teoretyczno-praktyczna + makijaż dzienny/biznesowy (omówienie zagadnień teoretycznych z dziedziny makijażu, podstawy kosmetologii, kosmetyki kolorowe oraz ich zastosowanie, narzędzia i techniki aplikacji kosmetyków, budowa oka, kształty twarzy oraz ich charakterystyka, analiza najczęstszych problemów: opadająca powieka, korekcja kształtu ust i brwi, problemy z cerą itp., określenie typów urody, pokaz makijażu dziennego/biznesowego wraz z omówieniem poszczególnych etapów makijaż, ćwiczenia praktyczne w parach), makijaż francuski w wersji glow (omówienie teorii łączenia kolorów, pokaz makijażu rozświetlającego, pokaz aplikacji eyelinera, dopasowanie idealnej kreski do budowy oka, omówienie kształtów ust, makijaż ust – aplikacja pomadki i konturówki w odcieniach czerwieni – dostosowanie koloru do urody, praktyka w parach), makijaż wieczorowy (wieczorowa paleta barw, dobór kosmetyków i kolorów do własnej urody, podstawy konturowania twarzy, korekcja proporcji twarzy za pomocą pudrów i korektorów, podkreślanie kształtu oka, sposoby nakładania cieni, podstawy makijażu “smokey eye”, makijaż ust, nakładanie szminek i konturówek, nakładanie tuszu, dobór tuszu do rodzaju rzęs, kępki rzęs, nauka klejenia, ćwiczenia na modelce), makijaż ślubny (charakterystyka makijażu ślubnego, psychologia pracy z klientką, makijaż oczu techniką bocznej „v-ki”, zagęszczanie rzęs kępkami, utrwalanie makijażu, nanoszenie zmian i poprawek zgodnie z oczekiwaniami klientki, kanony makijażu ślubnego).

Po ukończeniu kursu uczestniczka potrafi określić typy urody, aplikować kosmetyki, wykonać makijaż dzienny, makijaż francuski, makijaż wieczorowy, makijaż ślubny, maskować niedoskonałości oraz uwypuklać atuty każdej twarzy.

Więcej na temat kursu na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/kursy-stacjonarne/kurs—wizaz-dla-poczatkujacych.

Kierunek stylizacja i wizaż

Jeśli chcesz ukończyć szkołę wizażu, zapisz się na jednoroczny zaoczny kierunek stylizacja i wizaż. Po jego ukończeniu otrzymuje się zaświadczenie zgodne ze wzorem MEiN oraz certyfikat szkoły. Program nauczania tego kierunku obejmuje zagadnienia takie jak: bezpieczeństwo i higiena w usługach osobistych, dobór stroju do potrzeb klienta, historia stylu, komunikacja interpersonalna z klientem, metody i techniki makijażu, podstawy materiałoznawstwa kosmetycznego, podstawy psychologii, pracownia wizażu i stylizacji, warsztat budowania wizerunku, wprowadzenie do stylizacji.

Więcej na temat kształcenia na tym kierunku można znaleźć na stronie: https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna/ksztalcenie-jednoroczne/wizazystka—stylistka.

Warto także ukończyć inne kursy i szkolenia, by poszerzyć portfolio swoich usług i by prowadzony salon był bardziej konkurencyjny na rynku. Można zapisać się m.in. na: jednoroczny zaoczny kierunek manikiurzystka, jednoroczny zaoczny kierunek pedikiurzystka, do dwuletniej szkoły policealnej na kierunek technik usług kosmetycznych, na kurs podologiczny leczniczy, na dwuletni kurs kształcenia zawodowego technik usług fryzjerskich czy na kurs laminacji i przedłużania rzęs.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here