Owulacja po okresie

Każda kobieta, która miesiączkuje i jest aktywna seksualnie, śledzi swój cykl menstruacyjny. Z myślą o kobietach stworzono pomocne i intuicyjne aplikacje, które pozwalają notować objawy, dolegliwości i samopoczucie, a co najważniejsze, dzień pojawienia się krwawienia miesięcznego. Jest ważne, żeby podchodzić do tego z rzetelnością i systematycznością, ponieważ, wiemy wtedy więcej o swoim ciele i możemy być bardziej świadome na przykład tego, kiedy pojawia się owulacja, a kiedy mamy dni niepłodne.

Zwłaszcza kobiety, które regularnie współżyją, a nie zabezpieczają się antykoncepcyjnie i nie chcą mieć dzieci, powinny znać zależności, które kierują naszymi organizmami. Mamy duży wpływ na to, czy jesteśmy zdrowe i czy nasze narządy są w dobrym stanie. Ważna jest higiena i regularne badania u ginekologa. Nie jest to może przyjemne, ale warto się im poddawać ponieważ chodzi o nasze zdrowie.

Niektóre młode dziewczyny mogą się zastanawiać, czy po okresie są dni płodne. Odpowiedź brzmi tak, jednak nie oznacza to, że na 100% zajdzie się wtedy w ciążę. Cykl przeciętnej kobiety trwa jakieś 25-28 dni, oznacza to, że w jego połowie dochodzi do uwolnienia komórki jajowej z jajowodu. W przypadku dziewczyny, która ma okres co 25 dni, możliwe, że owulacja odbywa się około 12 dnia cyklu, jeśli zatem uprawia ona seks zaraz po miesiączce czyli około 7 dnia, jest możliwość zajścia w ciążę, ponieważ plemniki mają możliwość przetrwać w drogach rodnych kobiety nawet 5 dni. Zwykle plemnik umiera po 48 – 96 godzinach, ale nie możemy wykluczyć, że jeśli będzie wystarczająco silny przeżyje trochę więcej. Wiąże się to z możliwością zajścia w ciąże.

Znacznie bezpieczniej jest uprawiać seks tuż przed spodziewaną miesiączką.
Kobieta która jest płodna zwykle pięknie wygląda, hormony sprawiają, że jej włosy się błyszczą, a skóra promienieje. Jest wtedy wyjątkowo atrakcyjna dla mężczyzny. Lepiej nie stracić głowy, żeby potem nie żałować i najpierw dość solidnie wyedukować się jeśli chodzi o kalendarz biologiczny.

http://www.intelektualnie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here