Na czym polega kurs tańca użytkowego

Przeglądając oferty szkół tańca możemy się nieraz natknąć na coraz popularniejszy kurs tańca użytkowego. Nazwa ta może się niektórym wydawać mało zachęcająca, jednak co tak właściwie ona oznacza i czym jest ten dziwnie brzmiący, tajemniczy taniec użytkowy? Zgodnie z przeczuciami co po niektórych jest to technika, która pozwala “używać tańca”, czyli zatańczyć na imprezie, dyskotece, czy weselu. Jak to wygląda i o co chodzi? Już śpieszymy z wyjaśnieniem!

Kurs tańca użytkowego – o co właściwie chodzi?

Spójrzmy prawdzie w oczy, jest naprawdę mnóstwo osób, które nie czują się swobodnie na parkiecie. Niestety dla nich równie mnóstwo jest okazji do tańca. I choć szkół i kursów tańca jest pod dostatkiem to znakomita większość z nich nie ma czasu, pieniędzy lub ochoty, aby rozpoczynać naukę kilkunastu technik na różnych poziomach. Z myślą o takich osobach powstały kursy tańca użytkowego, czyli uniwersalnego zestawu ruchów i zasad, które pozwolą bez wstydu, a z radością i pewnością siebie, korzystać z uroków wszelkich imprez i wydarzeń, na których pojawiają się tańce. Jest on mieszaniną najróżniejszych stylów i rodzajów tańca, jednak nie jest w żaden sposób klasyfikowany czy sformalizowany jako osobna technika. Można spotkać się również z innym nazewnictwem, takim jak taniec imprezowy, klubowy, rekreacyjny, dyskotekowy, czy dancingowy.

Na czym polega kurs tańca użytkowego?

Zajęcia, wchodzące w skład kursu tańca użytkowego to wbrew pozorom nie tylko same ruchy i figury taneczne, ale także pewna otoczka, towarzysząca tańcu. Co to oznacza w praktyce? Otóż podczas lekcji w szkołach tańca początkujący tancerze zostają zaznajomieni z zasadami, dotyczącymi tego w jaki sposób zaprosić panią do tańca, w jaki sposób podziękować partnerce za taniec, jak bawić się poznanymi figurami i dowolnie rozwijać je we własnym zakresie, ale także tego czym jest świadomość własnego ciała i ruchu. Sam kurs tańca użytkowego opiera się na nauce jednego, bazowego kroku podstawowego. Następnie uczestnicy zapoznają się z zestawem figur i obrotów, które pozwalają formować własny styl. Bardzo istotnym elementem kursu jest pokazanie panom w jaki sposób prowadzić partnerkę w tańcu, paniom zaś jak odczytywać dane sygnały i tworzyć interakcję z partnerem.

Jakie techniki wchodzą w zakres kursu tańca użytkowego?

Taniec użytkowy to umiejętność dobrego radzenia sobie na parkiecie, a jednocześnie styl czerpiący z wielu różnych rodzajów tańca. Tak naprawdę panuje w nim pełna dowolność, w zależności od danego kursu tańca i instruktora, a także kreatywności i inwencji twórczej samych uczestników szkoły tańca może zawierać on figury znane zarówno z samby, cha-chy, jive’a, foxtrota, ale też rock’n’rolla, czy salsy. Mimo to bazą każdego tańca użytkowego jest nazywany czasem potocznie “tańcem weselnym” jest ruch “2na1”. Sam taniec użytkowy jest niezwykle popularny w całej Europie. Tańczą go wszyscy i wszędzie, bez względu na wiek, płeć i stopień zaawansowania tańczących.

Gdzie można wykorzystać umiejętności nabyte na kursie tańca użytkowego?

Tym co decyduje o niezwykłej popularności, jaką cieszą się kursy tańca użytkowego jest jego ogromna uniwersalność, prostota i łatwość w nauce, a także cały wachlarz sytuacji, w których może zostać wykorzystany. Ogromna ilość figur i obrotów, a także swobodny styl nieograniczony żadnymi zasadami czy konwenansami sprawia, że sprawdzi się on na wszelkich balach, studniówkach, weselach, dyskotekach, sylwestrze, jak również eleganckim party biznesowym czy firmowym wydarzeniu. Pozwala czerpać nieskrępowaną radość z tańca, i to każdemu bez wyjątku!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here