Jakie potrawy na Wielkanoc powinny znaleźć się na stole

W Święta Wielkanocne nie może zabraknąć tradycyjnych dań, najlepiej przygotowanych według sprawdzonych przepisów. Na polskich stołach najczęściej goszczą faszerowane jajka, klasyczny żurek i barszcz biały, kolorowe sałatki i mięsa w różnej postaci. Przedstawiamy listę tradycyjnych dań, które zachwycą wszystkich gości!

Żurek z białą kiełbasą i jajkiem

Tradycyjne potrawy na Wielkanoc nie mogą się obyć bez smakowitych i aromatycznych zup. Jedną z nich jest oczywiście żurek. Klasycznie przygotowujemy go z dodatkiem białej kiełbasy i jajkiem ugotowanym na twardo. Pyszny żurek możemy przygotować w zaledwie pół godziny, wykorzystując Żurek razowy Jak u Mamy WINIARY. Nie ma konieczności dodawania przypraw, ponieważ sam w sobie jest wyrazisty w smaku i bardzo aromatyczny.

Pasztet domowy

Na co dzień przeważnie kupujemy gotowy pasztet, jednak w święta wielkanocne warto przygotować go samemu, dodając ulubione przyprawy. Podstawowymi składnikami są dobrej jakości mięsa, czyli łopatka wieprzowa, kurczak, wołowina, boczek, wątróbka drobiowa. Pasztet można podawać zarówno na ciepło, od razu po przygotowaniu, lub na zimno, polany sosem tatarskim.

Sałatka jarzynowa tradycyjna

Czym byłyby święta bez tradycyjnej sałatki jarzynowej? Przeważnie gości na stołach podczas wielkanocnego śniadania, ale stanowi również idealną przekąskę przed daniem obiadowym. W podstawowej wersji sałatka zawiera gotowane ziemniaki, pietruszkę, selera, jabłko, ogórki kiszone, cebulę, groszek konserwowy oraz jajka. Aby urozmaicić smak sałatki jarzynowej, można dodać do niej grzybki marynowane, np. borowiki lub kurki. Całość mieszamy z Majonezem Omega 3:6 WINIARY.

Schab ze śliwkami w sosie winnym

W święta odchodzimy od tradycyjnych smażonych schabowych na rzecz pieczonego schabu ze śliwkami. Aby mięso było niezwykle aromatyczne i soczyste, należy je piec w woreczku z dodatkiem WINIARY POMYSŁ NA… Soczyste żeberka oraz odrobiną czerwonego wina. Po upieczeniu i ostygnięciu schab należy pokroić w plastry i polać sosem winnym.

Jajka faszerowane szynką

Faszerowane jajka to klasyk, o którym nie można zapomnieć, zwłaszcza że można je przygotować bardzo szybko, tuż przed przybyciem gości. Wystarczy ugotować jajka na twardo, a żółtka połączyć z pokrojoną szynką, szczypiorkiem, chrzanem oraz Majonezem Dekoracyjnym WINIARY. Na koniec nakładamy farsz na białka i posypujemy posiekaną natką pietruszki.

Zimne nóżki w galarecie

Niektóre wielkanocne przepisy można przygotować dzień przed świątecznym śniadaniem. Jednym z nich są zimne nóżki w galarecie, które należy dobrze schłodzić, aby uzyskać pożądaną konsystencję. Danie można dowolnie modyfikować, jednak tradycyjny przepis jest zawsze na czasie! Do przygotowania dania będziemy potrzebować oczywiście wywaru, nóżek wieprzowych, golonki wieprzowej, marchewki, pietruszki oraz aromatycznych przypraw.

Ćwikła

Ćwikłę bez problemu możemy dostać w sklepie, jednak najlepiej smakuje przygotowana własnoręcznie. Musimy jedynie ugotować lub upiec buraczki, obrać ze skórki i zetrzeć na drobnych oczkach. Aby wydobyć ich smak, warto skropić je odrobiną soku z cytryny lub octu. Następnie wystarczy połączyć buraczki z chrzanem, solą i cukrem. Ćwikła najlepiej smakuje ze schabem lub domowym pasztetem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here