Wśród trendów rosnącą popularność zyskuje efekt holo uzyskany dzięki holograficznym pyłkom zdobiącym hybrydę. Kobiety uwielbiają stosować rozmaite pyłki, naklejki, wzory itp., wykazując się przy tym niebywałą kreatywnością. Na czym polega holo efekt i jakie są metody nakładania – wyjaśniamy poniżej.

Efekt holo na paznokciach ma coraz więcej zwolenniczek. Nic dziwnego, bo w paznokciowym świecie rozmaite trendy są chętnie testowane i rozwijane. Można też samodzielnie wykonać hybrydę, a następnie zastosować różne pyłki. Ich rodzajów jest tak wiele, że każda z kobiet znajdzie coś dla siebie. Wyjątkowe wrażenie robi między innymi tęczowy efekt holograficzny, który ma duże szanse, aby stać się hitem tego lata!

Na początek jedna wskazówka – efekt holo na paznokciach będzie tym lepszy, im ciemniejszy lakier wybierzemy jako bazę. Polecamy czarny, ale także zielenie, granaty czy turkusy, a sprawimy, że manicure będzie mienił się tysiącami drobinek i przyciągał zarówno kobiece, jak i męskie spojrzenia.

Efekt holo – modne pyłki holograficzne

W promieniach słonecznych efekt tęczowy prezentuje się najpiękniej, ale rodzajów holograficznych pyłków jest znacznie więcej. Nie wszystkie pyłki wymagają warstwy dyspersyjnej – zależy to od rodzaju. Warto kupić ich kilka, aby mieć szerokie pole do popisu i kreatywnych pomysłów! Poniżej prezentujemy jedynie wybrane propozycje na holograficzne paznokcie.

Do wyboru jest na przykład drobny pyłek przypominający brokat czy subtelne drobinki – bardzo efektownie prezentuje się w kolorze srebrnym, ale występuje też w innych barwach. Jest zdecydowanie wart uwagi, gdyż delikatnie rozproszone iskierki dodadzą elegancji każdej stylizacji. Pyłek wystarczy wetrzeć w jeszcze lepką warstwę dyspersyjną hybrydy. Warto jednak zwrócić uwagę, że nie wszystkie lakiery posiadają warstwę dyspersyjną (jak np. Semilac 031) – wtedy należy zastosować klasyczny top. Dla kobiet pełnych kreatywności i fantazji wymyślono także gotowe szablony i naklejki, dzięki którym można wykonać dowolne wzorki na paznokciach holo.   

Jak samodzielnie wykonać efekt holo?

Nakładanie pyłku jest bardzo proste – wystarczy posypać nim utwardzony lakier hybrydowy i delikatnie wcierać za pomocą pacynki lub opuszkiem palca w klejącą warstwę dyspersyjną. Trzeba jedynie uważać, aby nasze ruchy były delikatne. Polecamy masować paznokieć opuszkiem, a pędzelkiem zebrać nadmiar pyłku. Teraz pozostaje jeszcze zastosować top coat i całość utwardzić w lampie UV lub LED, aby efekt holo utrzymywał się jak najdłużej. Niezwykły jest też pyłek zapewniający efekt tafli – od premiery w błyskawicznym tempie stał się bestsellerem i skradł kobiece serca.

Przed zabiegiem należy poświęcić kilka chwil na pielęgnację dłoni i paznokci, gdyż dzięki temu uzyskamy jeszcze lepszy efekt. Pewne czynności powinniśmy wpisać sobie w cotygodniowe obowiązki – m.in. nawilżanie skórek, odtłuszczanie płytki przed nałożeniem lakieru, spiłowanie paznokci papierowym lub szklanym pilniczkiem, a także peeling dłoni.

Szybka metoda bez dyspersji

Dobrze wykonana hybryda powinna utrzymać się przez około 2-3 tygodnie. Warto wykonać dla urozmaicenia dodatkowe zdobienia. Paznokcie będą się zjawiskowo mieniły po nałożeniu pyłku holograficznego. Trzeba jednak pamiętać, że efekt holo wykonany na hybrydzie należy utrwalić poprzez nałożenie lakieru dry top bez dyspersji (tzw. top no wipe).

Co będzie nam potrzebne? Wybrany lakier hybrydowy, baza, top coat, pyłek holo, pędzelek, szczoteczka lub pędzelek, polerka, odtłuszczacz, oliwka do skórek, krem do rąk, waciki oraz lampa UV lub LED. Plusem tej metody jest fakt, że na paznokciach nie zostaje wilgotna warstwa. Świetny efekt można także uzyskać, pokrywając lakierem dry top jedynie zdobienia – tu przyda się lakier o gęstej konsystencji.

Wyjątkowy jest też efekt auro, który można uzyskać dzięki pyłkowi na paznokcie hybrydowe – Semilac Flash Aurora Pink 682. Efektowny manicure w odcieniu tafli o różowej poświacie daje niezwykły efekt.

Nowością są też holograficzne płatki do wykonywania tego typu zdobień. Wystarczy je delikatnie wklepać w warstwę dyspersyjną, aby uzyskać naprawdę wyraźny i intensywnie mieniący się efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here